Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 23.02.2023 19:59:16

Domžale priskočile na pomoč Olimpiji, v Mariboru znova minus 14

Luka Vovk
Nogometaši so v 23. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

* Stadion v športnem parku Domžale, gledalcev 1500, sodniki: Bubek, Kordež, Kasapović.
* Strelca: 1:0 Kovačević (45., 11-m), 1:1 Vipotnik (74.).
* Domžale: Mulalić, Mutavčić, Nwankwo (od 46. Ž. Repas), Hodžić, Đurić, Strajnar, Husmani, Markuš, Pišek (od 80. Offenbacher), Kovačević (od 80. Vuk), Hasanbegović (od 57. Barišić).
* Maribor: Jug, Milec, Watson, Uskoković, Sikošek, Antolin (od 67. Laušić), J. Repas, Božić (od 67. Jakupović), Tolić, Brnić (od 83. Kronaveter), Vipotnik.
* Rumeni kartoni: Nwankwo, Barišić, Offenbacher, Mutavčić; Watson.
* Rdeč karton: /

Nogometaši Maribora še tretjič v sezoni niso uspeli ugnati Domžal. Po dveh zmagah, v 14. krogu so bili tudi zadnji v prvenstvu, ki so uspeli premagati branilce naslova, so tokrat Domžalčani tekmecem odščipnili še točko in jim s tem prekinili niz sedmih zaporednih zmag. Mariborčani tako niso potrdili zmage na večnem derbiju proti Olimpiji, s tem pa so spet padli na tretje mesto prvenstvene razpredelnice, za drugouvrščenim Koprom zaostajajo za točko, za vodilnimi Ljubljančani pa za 14.

Na krilih zmage na derbiju so varovanci Damirja Krznarja tudi v Domžalah začeli poletno. Na levem krilu je bil razpoložen Ivan Brnić, ki je že v drugi minuti omogočil lepo priložnost Marku Božiću, a je ta zadel le zgornji del prečke. V 11. minuti je Brnić imel tudi sam priložnost, da povede svojo ekipo v vodstvo, toda njegov strel z leve strani kazenskega prostora je vratar Ajdin Mulalić ubranil.

Še eno priložnost za Mariborčane je zapravil Božič, po prodoru in podaji Gregorja Sikoška je že v zraku zadel žogo, vendar jo poslal čez gol. Po začetnem pritisku Maribora pa so gostitelji vzpostavili ravnotežje in postajali vse nevarnejši. Največ težav vijoličastim je povzročal Franko Kovačević, ki je bil najprej premalo konkreten z glavo, nato pa je po podaji Jošta Piška streljal v nasprotni kot, toda nato zadel le vratnico.

Med priložnostima Kovačevića je v mariborskem kazenskem prvič zadišalo po najstrožji kazni. Po strelu Benjamina Markuša je žoga v roko zadela Sikoška, a sta sodnik in tudi Var soba ostala tiho. Zato pa se je slednja oglasila v sodnikovem dodatku, ko je v kazenskem prostoru Max Watson v skoku s komolcem udaril Kovačevića, dosojeno enajstmetrovko pa je slednji tudi uspešno izvedel.

V drugem polčasu je pri Domžalčanih v igro vstopil Žiga Repas, brat Jana Repasa, ki igra za Maribor, in takoj prisilil vratarja Ažbeta Juga na posredovanje. Nato pa so pobudo spet povsem prevzeli gosti. Pritiskali so na domača vrata, a vse do 74. minute niso imeli resnejše priložnosti.

Takrat pa je nekdanji igralec Domžal Arnel Jakupović, lepo podal žogo v prazen prostor, kamor je utekel s 13 goli najboljši strelec lige Žan Vipotnik, ki je nato preigral vratarja, poslal žogo v mrežo in izenačil.

Do konca je Vipotnik ob premoči svoje ekipe še nekajkrat zagrozil, v 82. minuti bi lahko z glavo zadel po kotu, a še prej bi lahko vnovič v vodstvo prišli Domžalčani, ko je Kovačević vse storil, kot je treba, le streljal je slabo, tako da Jug ni imel resnejšega dela.

V naslednjem krogu bo Maribor gostil Celje, Domžalčani pa bodo gostovali v Novi Gorici.