138788

Zmaga v drugi izvedbi lige narodov pripadla Franciji

Avtor: Kenny Jan
10. 10. 2021, 22.53

Francoska nogometna reprezentanca je zmagovalka druge izdaje evropske lige narodov. V finalu so v italijanskem Milanu premagali Španijo z 2:1 (0:0). Odločilni zadetek je dosegel Kylian Mbappe v 80. minuti.

Francozi so dvoboj odprli bolj odločno, a so Španci hitro vzpostavili ravnotežje. Kljub temu veliko dogajanja v obeh kazenskih prostorih ni bilo, o taktičnem pristopu pa priča tudi podatek o le treh strelih proti vratom v prvem polčasu.

V drugem delu je imela pobudo španska izbrana vrsta, vseeno pa jo je v 64. minuti le nekaj centimetrov rešilo pred zaostankom, ko je po lepi francoski akciji Theo Hernandez zadel prečko. Še v isti minuti pa je obrambi Francije ušel Mikel Oyarzabal in z natančnim strelom z levico premagal Huga Llorisa.

Le slabi dve minuti kasneje pa je Francija izenačila. Spet so kombinirali po levi strani, z roba kazenskega prostora pa je zelo natančno meril Karim Benzema za izenačenje. Svetovnim prvakom se je nato le minuto po izenačenju ponudila priložnost za popoln preobrat, a je Mbappe z lobom meril malce previsoko.

Zadetek Špancev je prebudil Francoze, ki so si v drugem delu drugega polčasa priigrali več priložnosti, v 81. minuti pa povedli prek Mbappeja, čeprav je bil po posnetku sodeč ob oddaji žoge Hernandeza v prepovedanem položaju, a se v sobi za VAR niso oglasili.

Z nekaj svežimi močmi na zelenici je nato Španija skušala priti do izenačenja in podaljška. Najbližje pa sta bila v 88. minuti Oyarzabal in rezervist Yeremi Pino v peti minuti sodnikovega dodatka, a je bil Lloris z odličnimi obrambama na mestu.

Tretje mesto je v ligi narodov pripadlo Italijanom, ki so v popoldanskem obračunu ugnali Belgijo z 2:1 (0:0). Za domačine sta bila uspešna Nicolo Barella in Domenico Berrardi (11-m), za Belgijce pa je bil uspešen Charles De Ketelaere.

Prva izdaja tega tekmovanja je pred dvema letoma na Portugalskem pripadla domači reprezentanci, ki je v finalu ugnala Nizozemsko z 1:0.

Naslednja liga narodov se bo z ligaškim delom začela 2. junija 2022. Slovenija bo igrala v ligi B. Zaključni del bo na sporedu med 14. in 18. junijem 2023.

Vir: STA

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več

2

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več