Red Bull Racing Max Verstappen Alpine Fernando Alonso Charles Leclerc Ferrari Carlos Sainz ml. VN Madžarske Formula 1

VN Madžarske, petkova treninga

Zajec, 41-letnik, najhitrejši Ferrari in presenečenje McLaren

Hungaroring Sainz Ferrari | Prvi trening na Hungaroringu pri Budimpešti je dobil Carlos Sainz. | Foto Reuters

Prvi trening na Hungaroringu pri Budimpešti je dobil Carlos Sainz.

Petkov dirkaški dan na Hungaroringu pri Budimpešti je odprl zajec, ki je pred treningom formule 2 tekel po stezi. In bil zelo hiter. Najhitrejši za zdaj pa je bil Carlos Sainz, ki je dobil prvi trening voznikov formule 1. Največ pritiska je na njegovem ekipnem kolegu Charlesu Leclercu. Trinajsta dirka sezone bo v nedeljo ob 15.00.

VN Francije: Leclerc in Verstappen
Sportal Drzna napoved šefa Ferrarija: Deset zmag zapored!
Hungaroring Leclerc
Sportal Dirka, na kateri se Leclerc lahko pobere. "Ferrari bo tu zelo močan!"

Po napovedih je že na prvem treningu pred nedeljsko VN Madžarske na Hungaroringu v ospredju Ferrari. S časom 1:18,750 je bil najhitrejši Carlos Sainz mlajši (Ferrari), a vsega dobro desetinko pred zmagovalcem sedmih letošnjih dirk Maxom Verstappnom (Red Bull). Charles Leclerc (Ferrari), za katerega po tretjem odstopu v sezoni zdaj šteje le zmaga, je zasedel tretje mesto. Zaostal je slabe tri desetinke. Vsi drugi so zaostali že več kot pol sekunde, Lando Norris (McLaren) je bil četrti.

Leclerc: Najboljši odgovor bo, da ta konec tedna zmagam

Leclerc je bil na prvem treningu tretji. | Foto: Reuters Leclerc je bil na prvem treningu tretji. Foto: Reuters Po vozniški napaki, ki je vodila v odstop na nedeljski dirki v Franciji, Leclerc sporoča, da agresivnega sloga vožnje ne bo spreminjal. "Ne, ker mislim, da mi je ta dal prednost na večini letošnjih dirk. Sem dirkač in moram biti sposoben voziti tudi dirkalnik, ki nekoliko prekrmari. In to tudi počnem. Sem pa tokrat malo pretiraval in za to plačal ceno." Po 12. od 20 dirk sezone 2022 tako za vodilnim v prvenstvu zaostaja 63 točk. "To je zgodovina. Sem stoodstotno osredotočen na naslednjo dirko. Najboljši odgovor bo, da ta konec tedna zmagam. In točno to bom skušal storiti." Čeprav ima konkurenčen dirkalnik, je na 12 dirkah zmagal samo trikrat.

Najstarejši v karavani Fernando Alonso (Alpine) praznuje svoj 41. rojstni dan. Na prvem treningu je bil deseti. Lani je dirko na Madžarskem po številnih odstopih favoritov dobil njegov ekipni kolega Esteban Ocon (na prvem treningu tokrat deveti).

Leclerc dobil drugi trening, zelo hiter tudi McLaren

Tretja ekipa Hungaroringa očitno ne bo Mercedes, temveč McLaren. | Foto: Reuters Tretja ekipa Hungaroringa očitno ne bo Mercedes, temveč McLaren. Foto: Reuters Na drugem treningu je bil najhitrejši Leclerc, še tri desetinke hitrejši kot Sainz dopoldne. So pa v drugi polovici drugega treninga vozili simulacijo dirke, torej z več goriva, in tako nekateri naredili tudi 28 krogov. Na vrhu je bil ob Ferrariju in Red Bullu še McLaren, Lando Norris je bil celo drugi, Daniel Ricciardo pa peti. In za Leclercom sta zaostala manj kot pol sekunde. Je pa res, da sta najboljši čas odpeljala z najmehkejšimi pnevmatikami, medtem ko so vozniki Ferrarija in Red Bulla svoj najhitrejši dosegli s srednjo trdoto pnevmatik. Počasnejši kot na prejšnjih štirih dirkah pa je bil Mercedes, ki mu počasna steza na Hungaroringu očitno ne ustreza. Osemkratni zmagovalec VN Madžarske Lewis Hamilton je bil tako na drugem treningu samo 11.