Milan ugnal Romo, Lovrić z golom in asistenco za remi Udineseja

Milano, 14. 01. 2024 22.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, A.M.
0

Nogometaši Milana so na derbiju kroga z rezultatom 3:1 premagali Romo, Udinese pa je v 20. krogu italijanskega prvenstva v gosteh remiziral s Fiorentino (2:2). Slovenski reprezentant Sandi Lovrić se je podpisal pod gol in asistenco.

Slavje nogometašev Milana
Slavje nogometašev Milana FOTO: AP

Tekma na stadionu San Siro se je končala z zmago Milana nad Romo s 3:1. Za zasedbo iz lombardijske prestolnice so vse gole dosegli Francozi, prvega Yacine Adli (11.), drugega Olivier Giroud (56.), tretjega pa Theo Hernandez (84.). Za ekipo iz večnega mesta je zadel Argentinec Leandro Paredes (69.) z enajstmetrovke.

Statistika tekme Milan - Roma
Statistika tekme Milan - Roma FOTO: Sofascore.com

Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega slovenskega reprezentanta Jako Bijola. Po zaslugi Sandija Lovrića je Udinese v Firencah povedel v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu izven kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano. V Avstriji rojeni 25-letni Lovrić je na polovici drugega polčasa podal Florianu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil M'Bala Nzola po natančnem strelu z enajstmetrovke.

Sandi Lovrić na tekmi proti Fiorentini
Sandi Lovrić na tekmi proti Fiorentini FOTO: AP

Na prvi nedeljski tekmi je Lazio premagal Lecce z 1:0, gol odločitve pa je v 58. minuti prispeval Felipe Anderson.

Statistika tekme Lazio - Lecce
Statistika tekme Lazio - Lecce FOTO: Sofascore.com

Na tekmi med Cagliarijem in Bologno je slednje v vodstvo popeljal Riccardo Orsolini v 24. minuti, sedem minut kasneje je Andrea Petagna izenačil na 1:1, zmagoviti gol za ekipo s Sardinije pa je dosegel nesrečni gostujoči obrambni igralec Riccardo Calafiori v 69. minuti.