Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

sta
sta
0 16.02.2023 23:16:36

Barca in United brez zmagovalca, stara dama doma remizirala

V ligi Europa so odigrali prve tekme play-offa oziroma kvalifikacij za osmino finala. V osrednjem obračunu sta se pomerila Barcelona in Manchester United, na koncu je bil izid 2:2. Benjamin Šeško pa tokrat ni dobil priložnosti za igro, njegov Salzburg je tesno z 1:0 premagal Romo.

Katalonci v domačem prvenstvu blestijo, v Evropi pa so se morali po tretjem mestu v skupinskem delu lige prvakov sprijazniti z drugoligaškim nadaljevanjem. Žreb jim je že v kvalifikacijah namenil najtežjega možnega nasprotnika, rdeči vragi pa so danes odločitev o napredovanju prestavili na svoj Old Trafford. V prvem polčasu so bili za odtenek nevarnejši gostje, v nadaljevanju pa so na Camp Nouu padali tudi zadetki. Najprej je zadel Marcos Alonso z glavo za domače, a je že tri minute pozneje izenačil Marus Rashford. Za United je nato z avtogolom za vodstvo poskrbel Jules Kounde, boljše izhodišče blaugrani pred povratno tekmo pa je priigral Raphinha v 76. minuti.

Šeško Salzburg se je pomeril z Romo, slovenski nogometaš pa tokrat ni dobil priložnosti za nastop in je dvoboj presedel na klopi. V Salzburgu je imela prva priložnost za zmago Roma, toda v drugem delu je po strelu Andree Belottija vratar domačih Phillip Köhn žogo še odbil v prečko. Na drugi strani pa je Nicholas Capaldo povsem neoviran z glavo zadel v polno v 88. minuti za 1:0.

V preostalih popoldanskih tekmah sta se Ajax in Union Berlin razšla brez golov, Šahtar Doneck pa je premagal Rennes z 2:1.

V večernih tekmah je Juventus igral 1:1 z Nantesom. Za Italijane je zadel Dušan Vlahović v 13. minuti, v drugem delu je izenačil Ludovic Bias. V drugem delu so Italijani dvakrat zadeli okvir vrat, izid pa se ni več spremenil. Monaco je v gosteh s 3:2 premagal Bayer Leverkusen, zadnji gol je v sodnikovem dodatku dosegel Axel Disas.

Sevilla je prepričljivo premagala PSV Eindhoven, potem ko je med 46. in 55. minuto dosegla vse tri gole. Sporting pa se je globoko v sodnikovem dodatku z golom Sebastiana Coatesa rešil za 1:1 z Midtjyllandom. Povratne tekme bodo naslednji teden.

Zmagovalci teh dvobojev se bodo v osmini finala pomerili z najboljšimi iz skupinskega dela. Poleg Fenerbahčeja Mihe Zajca so to še Arsenal, Betis, Ferencvaros, Feyenoord, Freiburg, Real Sociedad in Union St. Gilloise. Osmina finala bo na vrsti 9. in 16. marca, četrtfinale 13. in 20. aprila, polfinale pa 11. in 18. maja. Finale bo 31. maja v Budimpešti.