13.28

3 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 2,79

3

Štefan Hadalin svetovno prvenstvo v alpskem smučanju Cortina d'Ampezzo 2021 Cortina d'Ampezzo 2021

Nedelja, 21. 2. 2021, 13.28

SP 2021, CORTINA D'AMPEZZO, slalom (m)

Norvežan je novi kralj slaloma, Hadalin do dosežka sezone #video

3

Sebastian Foss-Solevaag | Veselje Norvežana Sebastiana Foss-Solevaaga ob osvojeni zlati medalji. | Foto Sportida

Veselje Norvežana Sebastiana Foss-Solevaaga ob osvojeni zlati medalji.

Norvežan Sebastian Foss-Solevaag je novi svetovni prvak v slalomu. Drugo mesto je osvojil vodilni po prvi vožnji Avstrijec Adrian Pertl (+0.21), ki je debitant na svetovnih prvenstvih, tretji pa je še en Norvežan Henrik Kristoffersen (+0.46). Pritisk je zdržal tudi Štefan Hadalin, ki je izboljšal 11. mesto iz prve vožnje in na koncu osvojil 7. mesto.

Po zlatu na mešani ekipni paralelni tekmi je 29-letni Norvežan osvojil tudi individualno zlato na slalomski tekmi, na kateri je po prvi vožnji zasedal tretje mesto. Na drugi progi pa je z najboljšim časom finala prišel do zlata.

Kaj je po nastopu povedal Štefan Hadalin

Norvežani imajo tako na SP v Cortini vendarle odličje tudi v individualni preizkušnji. Norveška ima po 24 letih znova svetovnega prvaka v slalomu. Pred Cortino je bil zadnji Norvežan s slalomskim zlatom na SP Tom Stiansen, ki je slavil 15. februarja 1997 v Sestrieru.

Sebastian Foss-Solevaag je v Cortini osvojil še drugo zlato medaljo. Po zmagi na mešani ekipni tekmi je zmagal še v slalomu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Sebastian Foss-Solevaag je v Cortini osvojil še drugo zlato medaljo. Po zmagi na mešani ekipni tekmi je zmagal še v slalomu. Foto: Guliverimage/Getty Images Hadalin, ki je po prvi vožnji zasedal 11. mesto, se je pogumno lotil finalne postavitve in solidno opravil svojo nalogo. Vendar pa se ob prihodu v cilj njegovo ime ni obarvalo v zeleno barvo vodilnega. Tudi po nastopu Slovenca je ostal vodilni Hrvat Istok Rodeš, ki je na koncu zasedel šesto mesto.

Na koncu je s sedmim mestom prišel do pomembnih točk za startno listo za prihodnjo sezono. Sedmo mesto pa si je delil s francoskim asom Alexisom Pinturaultom.

"Bila je težka tekma"

Žan Kranjec je na selektivni postavitvi na polovici proge v prvi vožnji povozil količek in odstopil. Tijan Marovt in Aljaž Dvornik sta nastopila v drugi vožnji in zasedla 18. oziroma 19. mesto. Nastopilo je 100 tekmovalcev, tekmo pa je v cilju druge vožnje končalo 37 tekmovalcev.

Štefan Hadalin je bil sedmi. | Foto: Guliverimage/Getty Images Štefan Hadalin je bil sedmi. Foto: Guliverimage/Getty Images

Kranjec je zelo malo treniral slalomske postavitve. Po poškodbi hrbta nič. V soboto je tako opravil prvi trening v letošnjem koledarskem letu.

Slalom je postregel s številnimi odstopi, tudi favoritov. Med drugimi finalne vožnje ni končal Avstrijec Marco Schwarz, vodilni v slalomskem seštevku svetovnega pokala, Švicar Ramon Zenhäusern, drugi v slalomskem seštevku, pa je bil zgolj 11. Zaradi odjuge in poslabšanja stanja snežne površine je tekmovalna žirija posegla po posebnem pravilu, v skladu s katerim bo najboljših 15 tekmovalcev s prve proge v obratnem vrstnem redu nastopilo v finalu. V finalni vožnji je tako prvi nastopil tisti, ki je imel uvodoma petnajsti in ne trideseti čas.

Sebastian Foss-Solevaag | Foto: Sportida Foto: Sportida

Kombinacijski svetovni podprvak iz Areja 2019 Hadalin si je priboril nastop v najboljši slalomski petnajsterici, a se ni vpletel v končni boj za odličja. S sedmim mestom je ponovil svoj najboljši slalomski dosežek iz svetovnega pokala.

"Bila je zelo težka tekma. V prvi vožnji nisem smučal dovolj odločno in veliko časa pustil predvsem v spodnjem delu, prav tako v drugi. A mislim, da je bila to moja najboljša letošnja tekma in sem vesel, da sem to pokazal na svetovnem prvenstvu, kjer so pričakovanja in pritisk največji," je dejal Hadalin.

"Vse skupaj sem lepo stopnjeval čez prvenstvo, sploh glede na zdravstveno stanje, ki tudi na današnji tekmi ni bilo optimalno. Vesel sem, da mi je tu pomagal moj fizioterapevt Matej Dormiš, da smo se lahko sestavili in tekmovali, kot je treba. Mogoče mi je žal veleslalomskega nastopa, tam sem bil zrel tudi za deseterico. Veseli me, da rastem in napredujem v obeh disciplinah," je sklenil Vrhničan.