Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

doncic Ekipa24.si

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 19.03.2023 10:41:32

Shiffrin na pol poti do 88. zmage, Bucik deveta

Mikaela Shiffrin vodi po prvi vožnji zadnjega veleslaloma na finalu sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju v Soldeuu v Andori. Američanka, ki lovi karierno 88. zmago, je najboljši čas na prvi progi postavila s startno številko ena. Edina slovenska predstavnica Ana Bucik je deveta z zaostankom 1,27 sekunde.

Ameriški šampionki, ki meri na 14. zmago v iztekajoči se sezoni svetovnega pokala, sedmo veleslalomsko, sta se najbolj približali Kanadčanka Valerie Grenier in Italijanka Marta Bassino. Grenier je zaostala 62 stotink sekunde, Bassino je bila stotinko počasnejša.

Razlike so majhne. Zaostanek Poljakinje Maryne Gasienice-Daniel na četrtem mestu znaša 65 stotink sekunde.

Shiffrin si je že predčasno zagotovila zmago v veleslalomskem seštevku, ob tem bo sezono danes končala z velikim kristalnim globusom za skupno zmago in malim slalomskim globusom.

Odvija pa se zanimiv peteroboj za drugo mesto v veleslalomskem seštevku. Po odstopih Slovakinje Petre Vlhove, Italijanke Federice Brignone in Švedinje Sare Hector sta v njem ostali Bassino in Lara Gut-Behrami.

Švicarka ima za zdaj v tem obračunu kot šesta po prvi vožnji slabše izhodišče kot Bassino. A je Gut-Behrami po odstopu Vlhove in Brignone osvojila drugo mesto v skupnem seštevku sezone.