Thermometer Blue 0,05

Liga MEVZA OK Merkur Maribor Calcit Volley ACH Volley

Torek, 31. 1. 2023, 21.36

Srednjeevropska liga MEVZA, 5. turnir

ACH Volley potrdil prvo mesto, Kamničani in Mariborčani pa uvrstitev v polfinale

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley | Odbojkarji ACH Volley Ljubljana, ki branijo lovoriko, so si že zagotovili napredovanje v polfinale. Danes so v domačem Tivoliju s 3:0 premagali še avstrijske sosede na lestvici. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

S tekmami 5. kroga se končuje redni del srednjeevropske lige, v kateri so zanesljivo na prvem mestu odbojkarji ACH Volley Ljubljana, ki so si že zagotovili uvrstitev v polfinale danes z zmago nad Zadrugo Dob le še potrdili prvo mesto. V zaključni del tekmovanja so se z zmago na Slovaškem prebili tudi Mariborčani, Kamničani pa so to opravili doma, ko so s 3:0 v nizih ugnali  Amstetten.

Calcit Volley, OK Merkur Maribor, liga MEVZA
Sportal Mariborčani pričakovano niso imeli pretežkega dela
ACH Volley powervolleys Düren liga prvakov
Sportal Odbojkarji ACH Volleyja se niso pustili presenetiti, Panvita izgubila tretje mesto

Slovenski prvaki in branilci lovorike v ligi MEVZA ACH Volley Ljubljana v tekmovanju letos še ne poznajo poraza in so si že zagotovili polfinale. Zadnji tekmi prvega dela igrajo doma, kjer gostijo trenutno drugouvrščeno SK zadrugo Aich/Dob in MOK Murso iz Osijeka. Dob so v torek že premagali s 3:0 v nizih.

Ljubljančani so na svoji predzadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v domači dvorani gostili drugouvrščeno Zadrugo Dob. Oranžni zmaji in Dobljani so si že pred zadnjim turnirjem zagotovili nastop v polfinalu (v njem bodo štiri najboljše ekipe igrale dve tekmi in ne bo zaključnega turnirja), v igri je bil le boj za prvo mesto po rednem delu.

Avstrijska ekipa je dve tekmi pred koncem za tokratnimi tekmeci zaostajala pet točk, kar pomeni, da bi si gostitelji najboljši izhodiščni položaj pred končnico zagotovili že z osvojeno točko za poraz 2:3.

A slovenski prvaki in branilci naslova so želeli več, še enkrat so hoteli dokazati, da so z naskokom najboljša ekipa lige. In pri tem so bili prepričljivi, od samega začetka so kazali, kdo je gospodar v Tivoliju.

V prvem nizu so po dobrih servisih Vuka Todorovića povedli s 7:1, Avstrijci so se približali na 9:12, a je s servisi odgovoril Matej Kök, ki je spet poskrbel za visoko vodstvo in miren zaključek niza. Drugi del je bil bolj izenačen, gosti so se upirali do izida 17:16, nato pa je na servisno črto prišel Filip Šestan, dosegel dva asa, skupaj s soigralci pa tekmecem ni dopustil niti več točke.

V zadnjem nizu se gosti niso predali, celo nekajkrat povedli za štiri točke, domači pa so jih lovili, že na 16. točki ujeli, v končnici pa njihov odpor tudi zlomili.

ACH se bo v četrtek v Ljubljani pomeril še z Murso Osijek

Odbojkarji Calcit Volleyja, ki so prav tako v vlogi gostitelja, so uvrstitev v polfinale potrdili z zmago nad avstrijsko ekipo Amstetten. V četrtek se bodo lahko posvem sproščeno pomerili še z drugim avstrijskim predstavnikom Waldviertlom.

Da gosti v Kamniku nimajo prav veliko možnosti, je pokazal že prvi niz, v katerem so se slovenski podprvaki s tekmeci poigrali. To velja za obdobje po izidu 5:6, v katerem so Avstrijcem dovolili še vsega sedem točk.

Tudi v drugem nizu so Kamničani vse do končnice zanesljivo vodili, po vodstvu z 21:16 tekmecu dovolili, da se jim je približal z 22:23, toda popolnega preobrata vendarle ni bilo.

Kamničani, pri katerih se je s 14 točkami in sedmimi bloki izkazal Uroš Pavlović, so se na lestvici prebili na drugo mesto, ki ga bodo potrjevali v četrtek, ko bodo v Kamniku gostile še eno avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel.

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, v njem si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti, minimalna je bila tudi razlika ob koncu.

Kamničani in Mariborčani so si zagotovili polfinale. | Foto: Grega Valančič/Sportida Kamničani in Mariborčani so si zagotovili polfinale. Foto: Grega Valančič/Sportida

OK Merkur Maribor pa si je v gosteh na Slovaškem z zmago nad gostiteljem Myavo (3:1) prav tako zagotovil mesto v polfinalu srednjeevropske lige.

Večji del posla so opravili že na četrtem turnirju prejšnji teden v Kaštel Starem, vsaj četrto mesto pa so potrdili že na prvi tekmi petega turnirja v Myjavi, na kateri so predvsem po zaslugi dobrega napada ugnali domači Spartak, ki je do zdaj pri treh zmagah v ligi.

Mariborčani so gladko dobili prva dva niza. V prvem so Slovaki ves čas zaostajali, bržkone pa je bil odločilen as Roka Bračka, s katerim so gosti povedli z 21:17. Tako prednost so držali vse do prve zaključne žoge, ki jo je z blokom izkoristil Miha Fink.

V drugem so Štajerci na začetku povedli s 7:1, do konca niza prednost še povečali, dobro jim je kazalo tudi do do srede tretjega niza, nato pa se ustavilo. Gosti so se po izidu 15:15 razigrali na servisni črti, dosegli tri ase, ušli in zanesljivo dobili niz za znižanje zaostanka.

Tudi v četrtem nizu sta bili ekipi dolgo časa izenačeni, a varovanci Sebastijana Škorca so bolj zbrano odigrali končnico, po izidu 21:21 so dosegli štiri zaporedne točke, Gregor Pernuš jim je z blokom zagotovil zaključno žogo, ki jo je izkoristil Žiga Donik, s 17 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme.

Mariborčani se bodo na Slovaškem pomerili še z zagrebško HAOK Mladostjo.