Undav v 98. minuti rešil točko Stuttgarta

Nemčija, 31. 03. 2024 20.00 |

S.V., STA
2

Nogometaši Stuttgarta so v 27. krogu nemškega prvenstva doma remizirali proti Heidenheimu s 3:3. S tem so zamudili priložnost, da bi se le na točko približali drugouvrščenemu Bayernu iz Münchna, ki je klonil proti dortmundski Borussiji (0:2). Na vrhu proti prvemu naslovu prvaka v zgodovini zanesljivo koraka Bayer Leverkusen.

Stuttgart je pred obračunom z Heidenheimom dobil sedem od zadnjih osmih tekem, tokrat pa so varovanci Sebastian Hoeneßeja po vodstvu in prepričljivi igri na koncu rešili le točko. Heidenheim je že šest tekem brez zmage, najbližje pa ji je bil prav proti Stuttgartu, a je brez le te ostal v osmi minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu.

V prvem delu je Serhou Guirassy zadel v 41. minuti, v osmi pa so mu sodniki po ogledu posnetka v sobi za Var en gol še razveljavili. V drugem polčasu je v 53. minuti vodstvo povišal Angelo Stiller in zdelo se je, da domači mirno krmarijo do nove zmage.

Nato je nekaj negotovosti v vrste Stuttgarta vnesel avtogol vratarja Alexandra Nübla v 62. minuti. V 84. ter 85. minuti pa je v razmaku 105 sekund dvakrat zadel Tim Kleindienst in šokiral domače občinstvo za 3:2 v korist Heidenheima. So pa domači nato z igralcem več na zelenici globoko v sodnikovem dodatku prišli do izenačenja po golu Deniza Undava.

Deniz Undav
Deniz Undav FOTO: AP

Bayer iz Leverkusna ima na prvem mestu sedem krogov pred koncem 73 točk, Bayern sledi s 60, Stuttgart pa je zdaj pri 57 točkah. Četrta je Borussia Dortmund, ki ima 53 točk po zmagi na 'Der Klassikerju'. Peti Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je po remiju na domačih tleh proti Mainzu (0:0) pri 50 točkah.

Na prvi nedeljski tekmi sta si Augsburg in Köln razdelila plen po remiju z 1:1.