Tim Gajser leti proti novemu naslovu svetovnega prvaka. Foto: HRC

Za najboljšimi je že polovica letošnje sezone. Tim Gajser gre lahko na progo v Riola Sardu optimistično razpoložen, na zadnji preizkušnji v Turčiji je bil drugi, podlaga na Sardiniji pa je podobna kot tista v latvijskem Kegumsu, kjer je avgusta zmagal.

Pogosto na zimskih pripravah
To prizorišče bo prvič gostilo dirko za svetovno prvenstvo, a ga večina dirkačev dobro pozna, saj na teh progah opravijo veliko zimskih priprav in testiranj. Podlaga je peščena, a ne tako globoka in zahtevna, kot je belgijski Lommel, ki velja za najtežjo mivkasto dirko v koledarju sezone.

Sorodna novica Gajser po zmagi v drugi vožnji na koncu tik pod vrhom

Gneča pri vrhu kar precejšnja
Gajser ima pred nadaljevanjem sezone 355 točk, drugi je Francoz Romain Febvre s 327, tretji pa domači adut Antonio Cairoli s 326. Blizu sta še Nizozemec Jeffrey Herlings (321) in Španec Jorge Prado (315). Predvsem Nizozemec bo še posebej nevaren, saj se je uspešno vrnil po poškodbi in dobil obe dirki v Turčiji ter se spet vpletel v boj za naslov prvaka.

Veseli se dirke
"Užival sem v drugi vožnji. Počutil sem se dobro, nisem pa vozil na meji. Žal mi je bilo za izgubljeno mesto v prvi vožnji, ampak imel sem dobro hitrost. Zdaj nas čaka Riola Sardo, ki bo za vse nas drugačen izziv zaradi peska. A progo poznamo, tam smo veliko vozili v zadnjih letih, tako da se že veselim," je o zadnji dirki in pred Sardinijo za spletno stran svoje ekipe dejal Gajser.

Gajser si je prejšnji konec tedna vzel prosto in ni nastopil na domači dirki državnega prvenstva. Prva vožnja za VN Sardinije v razredu MXGP bo v nedeljo ob 13.15, druga ob 16.10.