Radomljani so se veselili prve zmage v Ljudskem vrtu. Že sredi aprila so odnesli točko iz Maribora, ko je bilo 0:0. Foto: www.alesfevzer.com

Srečanje z Radomljami je za vijoličaste generalka pred obračunom 2. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov z moldavskim Šerifom. Trener prvakov Radovan Karanović je močno premešal zasedbo. V primerjavi s tekmo v Turčiji proti Soligorsku je naredil kar deset sprememb in to se je zelo poznalo.

Čuić z glavo unovčil prvo priložnost Radomelj
Mariborčani so napadalno odprli obračun in goste potisnili v obrambo. V uvodnih osmih minutah so si priigrali dve lepi priložnosti, po močnem strelu Roka Kronavetra z roba kazenskega prostora v 4. minuti in Aleksa Pihlerja z glavo v 8. minuti pa se je z odličnim posredovanjem izkazal gostujoči vratar Emil Velić.

V 11. minuti je Leon Sever s prostega strela z leve strani poslal natančen predložek v kazenski prostor, Mario Čuić pa je z glavo s treh metrov zabil žogo v mrežo. Vratar Menno Bergsen je bil nemočen.

Spretni Cerar povišal na 0:2
Vijoličasti nikakor niso našli pravega ritma. V 35. minuti je Sandi Nuhanović poslal žogo v kazenski prostor, Luka Cerar pa se je otresel Vida Kodermana in z močnim strelom z levico matiral Bergsna za 0:2.

Karanović je na začetku drugega polčasa v igro poslal Ivana Brnića, Marka Božića in Maxa Watsona, v 61. minuti je vstopil tudi nedavni junak dvoboja v Adapazariju in dvakratni strelec Roko Buturina. Njihovi napadi so bili tudi v nadaljevanju jalovi, igra gostov pa organizirana in na visoki ravni.

Nuhanović po protinapadu zapečatil usodo prvakov
Izbranci trenerja Nermina Bašića so si prvo priložnost v drugi polovici tekme priigrali v 58. minuti, po podaji Sandija Nuhanovića z leve strani in močnem strelu Nedima Hadžića pa se je izkazal Bergsen. V 74. minuti je bil tudi Nizozemec nemočen, njegovi igralci v polju so naredili grobo napako in žogo izgubili na sredini igrišča, v hitrem protinapadu pa je bil učinkovit Nuhanović in dokončno zapečatil usodo aktualnih prvakov.

Zadetki s tekme Maribor – Kalcer Radomlje
Zgodovinska prva zmaga Radomelj nad Mariborom

Celjani odnesli točko iz Domžal
Domžale in Celje ne slovita kot ekipi, ki bi dobro začenjali nove sezone. V prestopnem roku se vedno veliko dogaja, vsako poletje spreminjata sestavo ekipe in prvenstva začenjata ne povsem uigrani. Tako je bilo tudi letos, obe sta po koncu lanske sezone poleg številnih igralcev zamenjali še trenerja. Simon Rožman se je prav iz Celja vrnil v Domžale, a svojih nekdanjih varovancev ni uspel streti, na povprečni tekmi enakovrednih tekmecev golov ni bilo.

Morozov zadel vratnico
Obračun ekip, ki sta v lanskem prvenstvu razočarali s sedmim oziroma osmim mestom, se je začel z enakovredno igro, pravih priložnosti pa je bilo zelo malo. Celjani so bili v 9. minuti blizu vodstva, ki bi ga bolj pripisali slučajnosti kot nevarni akciji. Grigorij Morozov je z leve strani poslal žogo v sredino, kjer je bil prekratek Ivan Božić. To je zmedlo vratarja Ajdina Mulalića, le s pogledom je spremljal pot žoge, ki je zadela vratnico.

Mulalić se je izkazal pri prostem strelu Božića v 31. minuti, nekaj minut zatem je bil s prostega strela na drugi strani premalo natančen tudi Arnel Jakupović. Domžalčani so še nekajkrat poskušali s streli od daleč, vratar Matjaž Rozman pa je moral posredovati le ob poskusu Jošta Piška. Edina stoodstotna priložnost se je gostiteljem ponudila v zadnji minuti, ko je Mitja Ilenić izkoristil neodločnost Morozova, prišel sam pred Rozmana, močno streljal, a zadel le vratarja.

Zelo povprečna predstava v drugem polčasu
Tudi v drugem polčasu veliko priložnosti ni bilo. V 68. minuti se je po napaki Nejca Ahmajerja ponudila domžalskemu napadalcu Slobodanu Vuku, toda njegov strel proti golu je blokiral Morozov. Nekaj polpriložnosti so imeli tudi gostje, a izid se ni spremenil, ekipi sta si glede na videno zasluženo osvojili po točko.

Prošnja Olimpija za prestavitev zavrnjena
Vodstvo Prve lige Telemach je zavrnilo prošnjo vodstva Olimpije, ki je zaradi zamude pri vrnitvi s tekme prvega kroga kvalifikacij Konferenčne lige v Luksemburgu želela prestaviti nedeljsko tekmo proti Muri. Vodja tekmovanj je ugotovil, da glede na veljavne predpise in sklepe pristojnih organov ni upravičenega razloga za prestavitev tekme.

Nogometaši Olimpije so zaradi podaljškov v Luksemburgu zamudili letalo, zato so se morali vrniti z avtobusom. Tekma bo tako ob napovedanem terminu, v nedeljo ob 20.15.