Liga prvakov

Aktualni prvaki postavili rekord in napredovali brez praske

Manchester, 06. 03. 2024 22.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nogometaši Manchester Cityja so v osmini finala še drugič premagali Copenhagen s 3:1 in si tako zagotovili mesto med osmimi najboljšimi. Vse dvome o zmagovalcu para so razrešili že v prvih devetih minutah povratne tekme, ko sta zadela Manuel Akanji in Julian Alvarez.

Vrhunci prvega polčasa Manchester City - Copenhagen

Meščani so brez večjih težav še drugič opravili z danskimi prvaki, ki so v skupinskem delu izločili Manchester United, v modrem delu mesta pa niso imeli realnih možnosti za napredovanje. City še 20. zapored v vseh tekmovanjih ni izgubil, ob čemer se poraja vprašanje, kdo, če sploh, jih lahko zaustavi na poti do ubranitve naslova v Ligi prvakov.

"Videli bomo, kako se bo turnir razvijal. Počutimo se dobro, smo samozavestni. Ne bežimo od vloge favorita, ampak dokazati jo bomo morali na igrišču," je po napredovanju v četrtfinale razmišljal strelec prvega gola Manuel Akanji. "Hitra zadetka sta nam močno olajšala delo. Naredili smo točno to, kar smo potrebovali," se je po zmagi na Etihadu smejalo švicarskemu osrednjemu branilcu.

Branilec naslova še nikoli v svoji zgodovini nastopanja v Ligi prvakov ni tako hitro prišel do prednosti dveh zadetkov. V peti minuti je Julian Alvarez izvedel kot z desne strani, v osrčju kazenskega prostora pa se je Akanji znašel v slogu najboljših napadalcev in z desnico z volejem neubranljivo ugnal Kamila Grabaro

"Videl sem, da mi bo žoga idealno sedla na nogo. Bil sem presrečen, ker je bil naš glavni cilj, da čim prej povedemo," je o svoji mojstrovini povedal Akanji.

Štiri minute kasneje je podajalec pri prvem golu izvajal kot z druge strani. Podaja je šla na Rodrija, ki mu je veselje preprečila prečka, a se je žoga nato odbila nazaj na Alvareza. Argentinski napadalec je brez premisleka sprožil, kar se mu sicer ni najbolj posrečilo, a je Grabara storil ogromno napako in žoga je še drugič končala za njegovim hrbtom. Zadnji, ki je na tekmi izločilnega boja tako hitro dosegel dva zadetka, je bil Juventus proti Tottenhamu v sezoni 2017/2018.

Po slabe pol ure igre so izjemno glasni gostujoči navijači le dobili nekaj razlogov za veselje, ko sta si v izjemnem protinapadu dvojno podajo izmenjala Mohamed Elyounoussi in Orri Oskarsson, kar je prvi kronal z natančnim strelom na daljšo Edersonovo vratnico. A že pred koncem prvega polčasa je bila prednost meščanov spet izdatnejša, ko se je v svojem slogu v kazenskem prostoru znašel Erling Haaland

Varovanci Pepa Guardiole so s tem postavili še en rekord, saj so postali prvi, ki so v devetih zaporednih domačih tekmah enega od evropskih tekmovanj dosegli vsaj tri zadetke. V drugem polčasu se izid ni več spreminjal, City je tako v četrtfinale napredoval s skupnim izidom 6:2.