2982 ogledov

Čančar v prvi postavi z odlično predstavo upravičil zaupanje trenerja

Vlatko Čančar Profimedia
Vlatko Čančar je znova začel tekmo v prvi peterki Denverja.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je ob vrnitvi po poškodbi ob porazu Dallas Mavericks po podaljšku proti Sacramento Kings s 128:133 dosegel 27 točk. Ponoči pa sta nastopila tudi preostala Slovenca v severnoameriški ligi NBA. Vlatko Čančar je k zmagi Denver Nuggets prispeval 12 točk, medtem ko je ob porazu Chicago Bulls statistika Gorana Dragića ostala prazna.

Luka Dončić NBA Šport Ob vrnitvi Dončića odločil podaljšek, z Irvingom skupaj do 55 točk

Denver (39-18) je v gosteh zanesljivo s 119:105 opravil s Charlotte Hornets (15-43), vnovič pa je za trojni dvojček poskrbel dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec lige Nikola Jokić. Na koncu se je ustavil pri 30 točkah, 16 skokih in desetih podajah.

Čančar je ob odsotnosti Jamala Murraya in Aarona Gordona dvoboj začel v prvi peterki in v 23:38 minute dosegel 12 točk, pet skokov in dve podaji. Iz igre je zadel pet od devetih metov, od tega tudi eno trojko, ter tako pomagal vodilni ekipi zahoda prekiniti niz treh zaporednih porazov na gostovanjih. V času, ki ga je Slovenec preživel na igrišču, so Nuggets svoje nasprotnike nadigrali kar za 12 točk.

Precej manjšo vlogo je imel Dragić v dresu bikov (26-30). Ob porazu proti Cleveland Cavaliers (37-22) z 89:97 je odigral vsega 3:31 minute, njegova statistika pa je ostala pretežno prazna. Slovenec je tekmo končal brez meta na koš ter dvema izgubljenima žogama in osebnima napakama. V času, ki ga je preživel na parketu, pa so biki nadoknadili eno točko zaostanka.

Pri Chicagu je 23 točk dosegel Zach LaVine, pri konjenikih pa je z 29 točkami in 10 skoki izstopal Donovan Mitchell.

Na preostalih tekmah so Philadelphia 76ers (36-19) na krilih 37 točk Joela Embiida tesno s 101:98 ugnali Brooklyn Nets (33-23), New York Knicks (31-27) pa so zavoljo 38 točk Jalena Brunsona in 31 Juliusa Randla ugnali Utah Jazz (28-30) s 126:120.

Miami Heat (32-25) so za ohranitev šestega mesta na vzhodu po podaljšku s 107:103 ugnali Orlando Magic (23-34), Atlanta Hawks (29-28) pa po zmagi s 125:106 proti odpisanim San Antonio Spurs (14-43) ostajajo v boju za neposredno uvrstitev v končnico.

Pomembno zmago s 109:103 je v lovu na končnico proti Golden State Warriors (28-28) vpisalo tudi moštvo Los Angeles Lakers (26-31). Dvoboj je minil brez nekoliko načetega LeBrona Jamesa pri jezernikih in dlje časa odsotnega Stephena Curryja pri bojevnikih.

Washington Wizards (26-29) so bili s 127:113 boljši od Indiana Pacers (25-33), ki vse bolj tonejo proti dnu vzhodne konference.