Šport > Nogomet
805 ogledov

Nov hladen tuš za Maribor, tokrat na spektakularen način

NK Maribor HJK Helsinki Reševalni pas/Twitter
Nogometaši Maribora se poslavljajo od evropskih tekmovanj: s skupnim izidom 1:0 jih je iz Evrope izločil romunski Cluj, usodo vijoličastih pa je zapečatil stari znanec slovenskih zelenic, tj. Lovro Cvek.

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij konferenčne lige izgubili na gostovanju v Romuniji, z 1:0 je bil boljši Cluj. Dvoboj je bil povsem odprt do zadnjega, saj se je prva tekma v Ljudskem vrtu končala z 0:0. Odločilni gol je v 90. minuti na spektakularen način, tj. s škarjicami, zabil stari znanec slovenskih zelenic, Hrvat Lovro Cvek. Nekdanji nogometaš Celja, Aluminija in Zavrča je s prekrasnimi škarjicami zapečatil usodo Maribora, ki tako ne bo videl skupinskega dela Konferenčne lige. Tja napreduje romunski Cluj, ki je vijoličaste ugnal s skupnih 1:0.

Potek obračuna v Cluju

Mariborčani, ki so igrali brez poškodovanih Maxa Watsona, Aleksa Pihlerja, Ažbeta Juga, Danijela Šturma in tudi Martina Milca, a je slednji vseeno odpotoval s soigralci kot moralna podpora, so imeli prvo priložnost na tekmi, ko je v deseti minuti Ivan Brnić poskusil z leve strani, a je domači vratar Simone Scuffet opravil svoje delo.

Tri minute pozneje so bili prvič nevarni tudi Romuni, ko je z glavo poskusil Emmanuel Yeboah, toda tudi Menno Bergsen je ohranil mrežo nedotaknjeno. V 31. minuti je imel Cluj, ki je bil boljši tekmec v tem obdobju, dotlej najlepšo priložnost, ko je Jefte Betancor iz igre vrgel Luko Uskokovića, nato pa iz bližine sprožil, a je bil Bergsen na mestu. Malce pozneje je z glavo čez gol meril še Yuri Matias, nov Betancorjev poskus v 39. minuti pa je spet ustavil Bergsen.

Damir Krznar je na začetku drugega polčasa v igro poslal Roka Kronavetra, ta pa je v 53. minuti tudi streljal z roba kazenskega prostora z desne strani, Scuffet pa je žogo izbil v kot. Sledilo je obdobje izenačene igre brez posebnih razburjenj na eni ali drugi strani. V 87. minuti pa so bili domači blizu zadetku, ko je Yeboah skoraj iz mrtvega kota žogo poslal v prečko.

V 90. pa so Romuni vendarle prišli do zmagovitega gola, s škarjicami je Bergsna s 13 metrov premagal Lovro Cvek.