Chelsea s sedmimi zadetki odpihnil Norwich, City z zmago proti Brightonu ostaja tik pod vrhom

London, 23. 10. 2021 15.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
STA, Ž.K.
3

Angleški nogometni klub Chelsea je v 9. krogu angleške lige zabeležil visoko zmago proti Norwichu s 7:0. Zmagovalci zadnje izdaje Lige prvakov so tudi brez obeh udarnih napadalcev Lukakuja in Wernerja zanesljivo premagali zadnjeuvrščeno moštvo lestvice in začasno povišali prednost pred najbližjimi zasledovalci na prvenstveni razpredelnici.

Chelsea je moral tokrat igrati brez obeh napadalcev Romeluja Lukakuja ter Tima Wernerja, ki sta se poškodovala na sredini tekmi Lige prvakov, ko so Londončani s 4:0 odpravili švedski Malmö.

A modri iz Londona so proti zadnjeuvrščenemu Norwichu, ki zmage v letošnji sezoni Premier lige še ne pozna, že v prvem polčasu razrešili vse dvome o zmagovalcu. V osmi minuti je zadel Mason Mount, deset minut kasneje pa je prednost povišal Callum Hudson-Odoi. Izid polčasa pa je postavil desni bočni branilec Reece James v 42. minuti.

Mason Mount proti Norwich Cityju

V drugem delu je najprej v 57. minuti zadel še levi bočni branilec Ben Chilwell, gosti pa so si pet minut kasneje gol zabili še sami prek Maximilliana Aaronsa. Slab dan kanarčkov se je nato nadaljeval še po drugem rumenem in posledično rdečem kartonu Benjamina Gibsona v 65. minuti. Chelsea je prek Mounta sicer zapravil enajstmetrovko v 83. minuti, a je glavni sodnik po posredovanju stranskega, zaradi prehitrega skoka z golove črte vratarja Tima Krula, odločil ponovitev najstrožje kazni. V drugo je bil Mount natančen in tako prispeval šesti zadetek za domače, v sodnikovem dodatku pa je 22-letni vezist zadel še tretjič na tekmi in tako dosegel svoj prvi "hat-trick" v karieri.

Po tekmi je Mount dejal: "Pred tekmo sem čutil veliko pritiska, ker že dolgo nisem zadel. Potem pa sem zadel kar trikrat, kar je zame zelo pomemben trenutek. Za vedno si ga bom zapomnil. Še posebej je posebno, ker sem zadel hat-trick na Stamford Bridgu pred domačimi navijači."  O igri ekipe pa je dodal še: "Odigrali smo odlično tekmo, vse do konca se nismo ustavili in spustili nivoja."

Statistika tekme Chelsea - Norwich City

Z igro modrih je bil zadovoljen tudi strateg Thomas Tuchel, ki je po tekmi dejal: "Odlično odigrana tekma celotne ekipe. Vložili smo veliko truda in bili zelo natančni. Če hočeš doseči sedem zadetkov sicer potrebuješ tudi kanček sreče, a rezultat je delo vloženega truda. A to je le ena tekma, ki je sedaj za nami, naslednjo pa igramo že v torek, ko na s čaka nov izziv, kjer se bomo morali ponovno dokazati. Gremo tekmo po tekmo." Pohvalil pa je tudi junaka srečanja Mounta: "Napadalno usmerjeni igralci potrebujejo zadetke, saj jim ti dajo samozavest in srečo. Mason je na zadetek čakal dolgo, predolgo. Danes je izgledal svež, zato sem ga dal v začetno enajsterico in izplačalo se je."

Norwich z vsega dvema osvojenima točkama po devetih krogih ostaja na dnu z negativno gol razliko 21 zadetkov, medtem ko je Chelsea na prvem mestu lestvice začasno povišal prednost pred Liverpoolom na štiri točke ter Manchester Cityjem na pet točk. Modri imajo na vrhu razpredelnice 22 točk, rdeče iz mesta Beatlov pa v nedeljo čaka gostovanje pri večnem rivalu Manchester Unitedu.

Crystal Palace in Newcastle United, ki prav tako kot Norwich v aktualnem prvenstvu še nima zmage, sta se razšla brez zmagovalca (1:1), Everton je dvakrat že vodil proti Watfordu, a so rumeno-črni na krilih napadalca Joshue Kinga, ki je v polno meril trikrat skreirali preobrat in na koncu slavili z visokih 2:5. Leeds United je proti Wolverhampton točko rešil v sodnikovem podaljšku, ko je enajstmetrovko izkoristil Rodrigo, Southampton in Burnley sta se prav tako razšla brez zmagovalca (2:2). Na zadnji tekmi sobotnega sporeda Manchester City z letos visoko letečim Brightonom ni imel večjih težav. Že na polčas so sinjemodri odšli s prednostjo treh zadetkov in v drugem polčasu so si lahko privoščiti nekoliko spustiti tempo igre. Brighton je v 81. minuti tekme doživel svetel trenutek, ko je Cityjev vratar Ederson zagrešil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Alexis Mac Allister. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Riyad Mahrez.

Statistika tekme Brighton - Manchester City

V nedeljo bosta odigrana poleg derbija kroga med Manchester Unitedom in Liverpoolom še obračuna Brentford - Leicester in West Ham - Tottenham. Na lestvici tretji Manchester City bo zvečer gostoval pri Brightonu.

Že v petek zvečer je Arsenal s 3:1 ugnal Aston Villo.