Jan Oblak ni ustavil niza Realove nepremagljivosti v novi sezoni - 9 tekem in 9 zmag v vseh tekmovanjih. Foto: EPA

Real je po prvem polčasu vodil z 0:2, čeprav je imel na začetku dvoboja Atletico dve lepi priložnosti. Varovanci Carla Ancelottija so bili učinkovitejši. V 18. minuti je najprej iz prvega strela gostov v okvir vrat iz polvoleja zadel Rodrygo po sijajni podaji Aureliena Tchouamenija v kazenski prostor, v 36. pa iz drugega še Federico Valverde, ki je iz bližine v mrežo poslal žogo, potem ko se je po strelu Viniciusa odbila od vratnice.

Končni izid je v 83. minuti z ramenom precej srečno postavil rezervist Mario Hermoso. S hrbtom obrnjen proti vratom je kaznoval napako vratarja Thibauta Courtoisa, ki je slabo ocenil predložek.

Oblak je zaradi poškodbe izpustil ligaško tekmo proti Celti Vigo in torkovo tekmo Lige prvakov proti Bayerju v Leverkusnu. Vrnitev slovenskega vratarja je dobra novica tudi za selektorja Matjaža Keka, ki bo tako lahko računal na kapetana za zadnji dve tekmi Slovenije v Ligi narodov.

Pri Realu je manjkal sijajni napadalec Karim Benzema. Francoz, ki je izpustil zadnji dve tekmi, ima še vedno težave s poškodbo stegenske mišice.