Aleksandar Mitrović je imel zelo kratko pot od junaka do bedaka na Old Traffordu. 22 minut je minilo od njegovega vodilnega zadetka do rdečega kartona. Foto: Reuters

Četrtfinalna tekma Pokala FA v "teatru sanj" je bila izjemno napeta. V 50. minuti je Issa Diop po podaji iz kota podaljšal žogo na daljšo vratnico, kjer je odlični srbski napadalec z levico potisnil žogo v mrežo in šokiral rdeče vrage.

V 66. minuti je imel Mitrović veliko priložnost, da poviša na 0:2, a je njegov strel z glavo s parado odbil David de Gea.

Willian z roko odbil žogo z golove črte
Ključni trenutek tekme se je zgodil v 72. minuti, ko je Jadon Sancho po protinapadu že preigral vratarja Bernda Lena in potisnil žogo proti praznim vratom. Pritekel je Willian in z roko odbil žogo pred golovo črto v kot.

Takoj se je oglasil videosodnik. Glavni delivec pravice Chris Kavanagh si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto. Sredi ogleda ga je zmotil trener Fulhama Marco Silva in si takoj prislužil rdeči karton.

Mitrović z roko odrinil sodnika
Kavanagh se je odločil, da roka Williana ni bila ob telesu, zato ga je izključil in pokazal na belo točko. Takrat je prekipelo Mitroviću, ki je z roko odrinil Kavanagha in mu zabrusil nekaj krepkih v obraz. Glavni sodnik je seveda potegnil še tretji rdeči karton v nekaj sekundah.

United unovčil prednost dveh igralcev več
Fulham, ki je bil boljši tekmec v drugem polčasu na Old Traffordu, je tako ostal le z deveterico. Bruno Fernandes je izenačil z bele točke četrt ure pred koncem. Dve minuti zatem je zadel Marcel Sabitzer iz bližine po podaji Luka Shawa z leve strani. Končni izid je v 96. minuti postavil Fernandes.

Rdeči vragi se bodo čez mesec dni na Wembleyju srečali z Brightonom v polfinalu Pokala FA. Glavna tema v angleških medijih je seveda obnašanje Mitrovića.

Sutton predlagal deset tekem kazni
"Mitroviću se je zmračilo pred očmi. Za tako dejanje ni nobenega izgovora. Nihče nima pravice odrivati sodnika. Veliko otrok, ki igrajo nogomet, je gledalo to tekmo. Če ne bo dobil ostre kazni, bodo pomislili, da lahko tudi oni tako ravnajo. Mislim, da si zasluži deset tekem prepovedi igranja," je dejal nekdanji napadalec Chris Sutton v analizi na BBC-ju.

"Mitrović mora nadzorovati čustva. Mislim, da si ne zasluži dolge kazni. Rdeči karton zame je bil neupravičen. Res me zanima, kaj bo sodnik napisal v zapisnik tekme, saj mu nisem rekel nič grdega," je poudaril trener Marco Silva.