Bartyjeva dobila Adelaide v obeh konkurencah, v dvojicah je bila boljša od naveze Klepač-Jurak

09.01.2022
ADELAIDE, AVSTRALIJA - Domačinka Ashlegh Barty je drugič zmagala na WTA turnirju v Adelajdi in je prva favoritinja, da se dokoplje do lovorike tudi na OP Avstralije.

Trejič v karieri je Ash Barty zmagala na domačih tleh. Danes se je veselila naslova v Adelajdi, turnirju serije WTA 500. Kot številka 1 svetovnega tenisa je v finalu s 6-3, 6-2 ugnala 7. nosilko Jeleno Ribakino iz Belorusije. Kasneje je Bartyjeva osvojila naslov še v dvojicah, ko je s Storm Sanders premagala navezo Andreja Klepač-Darija Jurak. Ja, Koprčanka je prav tako odlična začela letošnjo sezono v dvojicah, čeprav ji s hrvaško kolegico ni uspelo priti čez zadnjo stopničko.

Bartyjeva in Ribakina sta bili izenačni prvih šest iger, nato pa se je tehtnica hitro prevesila na stran Avstralke. S sedmimi zaporedno dobljenimi igrami je zapečatila usodo tekmice in vse skupaj dokončala v 64 minutah igre.

''Z vsako tekmo sem bila boljša. V prvem nizu sem izkoristila trenutek, da sem obrnila potek, v drugem pa sem hitro vpisala dva brejka in vse je bilo lažje'', je dejala 25-letnica iz Ipswicha.

Res odlična je Ash v tekmah s TOP 20 igralkami sveta. Od zadnjih 18 obračunov jih je v svojo korist dobila kar 17. Na domačih tleh je dobila zadnjih 21 tekem od 24. Ni dvoma, da je prva favoritinja za naslov na OP Avstralije, kjer pa je najdlje prišla pred dvema letoma, končala je v polfinalu. Vse oči bodo seveda uprte v to igralko konec januarja. Po zmagi na Roland Garrosu 2019 in lani na Wimbledonu je morda prišel čas, da v Melbournu le dobijo domačo zmagovalko Happy Slama.