22.51

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 1,01

2

nemško prvenstvo Bundesliga Kevin Kampl RB Leipzig Bayern München nemški superpokal

Sobota, 30. 7. 2022, 22.51

NEMŠKI SUPERPOKAL 2022

Rapsodija Bayerna na festivalu zadetkov v Leipzigu

2

Sadio Mane | Sadio Mane se je vpisal med strelce že na prvi "uradni" tekmi za Bayern. | Foto Reuters

Sadio Mane se je vpisal med strelce že na prvi "uradni" tekmi za Bayern.

Nemški prvak Bayern München je v superpokalnem srečanju v Leipzigu premagal pokalnega zmagovalca RB Leipzig s 5:3. Kevin Kampl je za gostitelje odigral 52 minut. Leipzig je tako ostal brez prve superpokalne lovorike v zgodovini, Bayern, ki je v novo sezono vstopil brez Roberta Lewandowskega, pa je osvoji že svojo šesto lovoriko v zadnjih sedmih letih.

Leipzig RB
Sportal Rdeči biki pomendrali četrtoligaša, Bayern zlahka prek Viktorie

Nemški superpokal:

Sobota, 30. julij, Leipzig:
RB Leipzig : Bayern München 3:5 (0:3)
Halstenberg 59., Nkunku 77/11-m, Olmo 89.; Musiala 14., Mane 32., Pavard 45., Gnabry 66., Sane 90.+8
Kevin Kampl (Leipzig) je odigral 52 minut.

Mladi Nemec Jamal Musiala, ki je star šele 19 let, je popeljal Bayern v vodstvo v Leipzigu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mladi Nemec Jamal Musiala, ki je star šele 19 let, je popeljal Bayern v vodstvo v Leipzigu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Bavarski velikan je v novo sezono vstopil brez dolgoletnega strelskega kralja bundeslige Roberta Lewandowskega. V napadu ga je nadomestil Sadio Mane, donedavni zvezdnik Liverpoola. Senegalec se je izkazal že v prvem nastopu.

Bayern je izvrstno vstopil v dvoboj. Mrežo tekmeca, pri katerem se je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl znašel v začetni enajsterici, je v prvem polčasu zatresel kar trikrat. V polno sta poleg Maneja zadela še 19-letni Nemec Jamal Musiala in francoski reprezentant Benjamin Pavard.

V drugem delu, Kampla je v 52. minuti zamenjal Španec Dani Olmo, so gostitelji prek Marcela Halstenberga v 60. minuti znižali na 1:3, a je Serge Gnabry kaj kmalu znova popeljal Bayern v prednost, izraženo s tremi zadetki (4:1). Rdeči biki se vseeno niso predajali. Ko je francoski napadalec Christophe Nkunku, za katerega se zanimajo številni evropski velikani, v 77. minuti, z bele točke znižal na 2:4, so gostitelji ponovno začutili svojo priložnost.

Ko je v 89. minuti vratarja Bayerna Manuela Neuerja premagal še Olmo, je Bayern vodil le še s 4:3. Sledil je razburljiv sodnikov podaljšek, v katerem pa so si Bavarci v osmi minuti po zadetku Leroyja Saneja zagotovili tretji zaporedni superpokal.

Sportal Liverpool jo je zagodel Cityju, Nunez zasenčil Haalanda, Klopp dopolnil zbirko!