ameriška košarkarska reprezentanca Fiba

Petek, 18. 11. 2022, 15.30

Lestvica Fibe

Košarkarji ZDA prvič v zgodovini niso številka 1

finale EuroBasket Španija prvak | Španija je letos postala evropski prvak. | Foto Reuters

Španija je letos postala evropski prvak.

Španija je šele druga reprezentanca na vodilni poziciji lestvice, odkar je Mednarodna košarkarska zveza uvedla leta 2010 uvedla jakostno lestvico držav. Od prvega dne dalje do danes so prvo mesto zasedale ZDA. Slovenija je zadržala sedmo mesto.

Španska moška reprezentanca je na prvo mesto skočila zahvaljujoč dobrim rezultatom v zadnjih letih. Točke se namreč zbirajo za dosežke v zadnjih osmih letih. Španija je 2019 osvojila svetovno prvenstvo, na olimpijskih igrah v Tokiu je igrala v četrtfinalu, letos v Berlinu pa je zasedla prvo mesto na evropskem prvenstvu.

Na drugi strani so ZDA osvojile zlato v Tokiu, a so hkrati izpadle v četrtfinalu SP, na celinskem tekmovanju 2022 pa so zasedle šele tretje mesto.

Slovenija, ki je lani na olimpijskih igrah prišla do četrtega mesta, je sedma. Pred njo so poleg Španije in ZDA še Avstralija, Argentina, Francija in Srbija, prvo deseterico pa zaključujejo Litva, Grčija ter Italija.