Zvezdnik Uniteda rešil Brazilijo in razveselil Srbijo

Katar 2022 28. Nov 202218:54 0 komentarjev

Brazilci so se brez poškodovanega Neymarja mučili s Švico, vseeno pa so na koncu še drugič v Katarju prišli do polnega izplena. Odločilni zadetek je v drugem polčasu dosegel Casemiro.

Prvo priložnost so si varovanci Titeja priigrali šele v 27. minuti, ko je po podaji Raphinhe nekoliko z leve strani iz bližine do strela prišel Vinicius Junior. Sprožil je slabo, kar je vratarju Yannu Sommerju omogočilo obrambo.

Tudi kasneje so Brazilci, ki so igrali brez Neymarja in Danila, jalovo poskušali, vendar so Švicarji v obrambi delovali čvrsto in disciplinirano. Po drugi strani v napadu proti brazilskim vratom niso sprožili niti enega strela. Brazilci le štiri, od tega dva v okvir gola.

V drugem delu je bilo dogajanje na zelenici vendarle malce bolj razburljivo. Sprva po zaslugi Viniciusa, ki je v 64. minuti dosegel gol, a je bil ta razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Richarlisona. Slabih 20 minut kasneje so Brazilci vendarle zadeli.

V 83. minuti so na levi strani kombinirali, žoga pa je prišla do zvezdnika Man Utd Casemira, ki je streljal iz prve in neubranljivo zadel levi vratarjev kot. V nadaljevanju so bili južnoameriški predstavniki bližje drugemu golu kot Švicarji izenačenju, a se izid ni več spremenil.

Srbija in Kamerun sta v tej skupini remizirala (3:3), kar pomeni, da imajo Brazilci zdaj šest točk, Švica tri, Kamerun in Srbija pa po eno. Srbija se bo v zadnjem krogu udarila s Švico. Vsakršna zmaga bi Srbijo popeljala v izločilne boje, saj ne gre pričakovati, da bi Kamerun lahko ugnal Selecao.