Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Številni uspehi mladih karateistov iz naše regije v Luciji, Preboldu in Banja Luki

V Luciji je v nedeljo potekalo 1. Državno pokalno tekmovanje Karate zveze Slovenije, na katerem je sodelovalo kar 449 slovenskih karateistov. Zadnjo soboto v mesecu marcu pa je v Preboldu potekalo Kofukan regijsko pokalno tekmovanje, kjer je nastopilo nekaj več kot 100 tekmovalcev. Na obeh tekmovanjih so sodelovali tudi tekmovalci iz naše regije.

Iz tabora Karate kluba Rogaška Slatina je 1. mesto v kategoriji mladinci borbe osvojil Mitja Kuraj, 2. mesto v kategoriji kate najmlajše je pripadlo Zarji Petan, 3. mesto pa je osvojila Tara Škrablin v kategoriji mladinke borbe. Do brona so prišli tudi v kategoriji malčki kate ekipno, kjer so ekipo sestavljali Lovro Petan, Taj Krumpak in Ares Šahinovič.

Uspešni so bili tudi karateisti Karate kluba Kozjansko in Obsotelje. V katah je Tilen Majer osvojil 1. mesto, Miha Jurak 2. mesto, Luka Bele pa 3. mesto. V borbah je do zmage prišel Leon Sodin, Lara Sodin in Luka Bele sta zasedla 2. mesto, Ana Bele pa 3. mesto.

Karate klub Bushido v Luciji; foto: Karate klub Bushido/Facebook

Kot člani Karate kluba Bushido so 1. mesto osvojili Vinko Juraja, v kategoriji kata mlajši kadeti, Mia Mastnak, v kategoriji borbe mlajše kadetinje in Tilen Štern, v kategoriji borbe mlajši kadeti. Bronasto medaljo so prejeli Dženan Avdibašić (kata kadeti), Alja Tramšek (borbe mlajše kadetinje), Aleks Tramšek (borbe mlajši kadeti) in Jakob Žumer (borbe mladinci).

V Luciji sta bila tudi Šmarčana Tajda in Tadej Mavsar, ki sta postavila odlično osnovo za skupni seštevek treh pokalnih tekmovanj. Tajda je tekmovala v kategoriji kata kadetinje. V prvih dveh krogih je dosegla najboljšo oceno od vseh, v finalu pa je bila izenačena s svojo tekmico, a je na račun boljših ocen iz prvih dveh krogov prišla do zmage. Nastopila je tudi v ekipi kadetinj, kjer je prav tako osvojila zlato medaljo.

Tadej Mavsar v Luciji; foto: Karate klub Seki

Tadej je tekmoval posamično v katah in borbah ter še v kata ekipi. V kategoriji U12 kata dečki in U12 kumite dečki do 30 kg je osvojil 2. mesto, v kategoriji U14 kata ekipa mlajši kadeti pa 1. mesto. Ob tem je zadnjo marčevsko nedeljo Tadej sodeloval tudi na mednarodnem turnirju v Banja Luki, kjer je v kategoriji kata dečki do 10 let in kumite dečki do 11 let osvojil bron, v kategoriji kata dečki do 11 let ter kumite dečki do 10 let pa zlato.

Alex Gerečnik v Preboldu; foto: Karate klub Kozjansko in Obsotelje

V Preboldu je tekmovala četverica Karate kluba Kozjansko in Obsotelje: Vanna Vilk Petanjek, Alex Gerečnik, Alina Gerečnik in Lili Križnik. Alex v kategoriji kata U8 najmlajši, Vanna v kategoriji U10 malčice in Alina v kategoriji U14 mlajše kadetinje so osvojili 3. mesto, Lili pa je v isti kategoriji kot Alina zasedla 5. mesto.