Šport > Nogomet
532 ogledov

Angleško prvenstvo znova odprto, Cityju spodrsnilo v ključnem trenutku

Premier liga Epa
West Ham je podaljšal upanje Liverpoolu, medtem ko Tottenham ostaja v igri za Ligo prvakov.

Nogometaši Manchester Cityja so v 37. krogu angleške lige zapravili lepo priložnost, da si praktično že zagotovijo naslov prvaka. Na gostovanju pri West Hamu so igrali le neodločeno 2:2. Po prvem polčasu so celo zaostajali z 0:2, v drugem pa vendarle prišli vsaj do točke, ki jim je ob tekmi več zagotovila štiri točke prednosti pred Liverpoolom.

V 84. minuti so imeli celo veliko priložnost za popoln preobrat, a je Riyad Mahrez zgrešil enajstmetrovko, Lukasz Fabianski je strel ubranil in podaljšal boj za naslov prvaka.

Premier liga | Avtor: Profimedia Profimedia

Varovanci Pepa Guardiole so imeli veliko terensko premoč. Igralo se je praktično na en gol, toda domači so bili nevarni v protinapadih, dva izmed njih je v prvem delu uspešno zaključil Jared Bowen.

Na začetku drugega dela je Jack Grealish znižal zaostanek, nato pa je v 69. minuti po prostem strelu Mahreza z leve strani neposrečeno posredoval Čeh Vladimir Coufal in zatresel lastno mrežo. City je nadaljeval napade, a kljub priložnostim je izid ostal nespremenjen.

Premier liga | Avtor: Epa Epa

Nogometaši londonskega Tottenhama ostajajo v igri za uvrstitev v ligo prvakov. Tokrat so z 1:0 premagali Burnley in s tekmo več na četrtem mestu prehiteli mestnega tekmeca Arsenal, ki bo svojo tekmo tega kroga odigral v ponedeljek.

Varovanci Antonia Conteja so do zmage prišli z nekaj sreče. Imeli so terensko premoč, tekmec, ki se bori za obstanek, je do uspeha poskušal z obrambno igro, bil pri tem uspešen vse do sodnikovega dodatka v prvem polčasu, ko je Ashley Barnes v kazenskem prostoru nesrečno igral z roko, Harry Kane pa je že 21. zapovrstjo uspešno izvedel najstrožjo kazen.

V drugem delu je Burnley zaigral bolj napadalno, si priigral tudi nekaj priložnosti za izenačenje, a predvsem Barnes spet ni imel sreče, zadel je namreč vratnico.

Burnley je s tem izgubil mesto in je zdaj na 18. mestu, ki bi ga vodilo ligo nižje. Leeds, njegov glavni konkurent v boju za obstanek, je namreč iztržil točko, na domačem igrišču je proti Brightonu do nje prišel šele v sodnikovem dodatku, strelec gola je bil rezervist Pascal Struijk.

V preostalih tekmah je Leicester s 5:1 v gosteh ugnal Watford, Aston Villa in Crystal Palace sta se razšla z izidom 1:1, isti izid je bil tudi na obračunu med Wolverhamptonom in Norwichem.