156603

Pancar z novo zmago do najlepše popotnice za dirko v Latviji

Avtor: Blaž Magdič
19. 4. 2022, 07.49

Motokrosisti so v prazničnem koncu tedna opravili prvi dirki letošnjega državnega prvenstva. Tako na preizkušnji v Prilipah pri Brežicah kot na dirki v Savskem Marofu na Hrvaškem je v najmočnejšem razredu open slavil Jan Pancar, ki sicer tekmuje tudi v svetovnem prvenstvu razreda MX2.

Jan Pancar, Foto: ŠPORT TV

V Brežicah so morali v začetku meseca zaradi slabe vremenske napovedi prvo dirko sezone prestaviti na velikonočno soboto, ko jim je bilo vreme bolj naklonjeno. V najmočnejšem razredu open je bil daleč najboljši Pancar, obakrat je v cilj pripeljal z veliko prednostjo. Drugo mesto si je privozil branilec naslova v razredu Peter Irt, tretji pa je bil na koncu v seštevku dveh voženj Luka Kutnar.

Tudi v MX2 so bili rezultati na prvih šestih mestih v obeh vožnjah povsem enaki. Največ je pokazal Luka Milec, ki sta mu uspeli dve odlični vožnji ter dve zmagi. Drugi je bil letošnji novinec v razredu MX2 v državnem prvenstvu Jaka Peklaj, lanski podprvak razreda MX125. Na tretjem mestu je obe vožnji končal Gal Hauptman.

Žan Oven je letos iz razreda MX85 prestopil v močnejši razred MX125 ter že na prvi dirki prepričljivo dobil obe vožnji in zmagal. Drugi je bil Tilen Demšič, tretji pa Mark Müller

V kategoriji MX65 je bil prvi Tai Vidovič, v MX85 pa Lukas Osek, v MX50 pa Matic Maček.

Dirka v Savskem Marofu na hrvaški strani meje je bila v ponedeljek prva od dveh letošnjih, ki jih bodo skupaj vozili slovenski in hrvaški tekmovalci.

Pancar je tudi na tej drugi dirki v razredu open pokazal, da sodi v sam svetovni vrh motokrosistov. Prepričljivo je opravil s celotno konkurenco in brez težav zmagal. Še najbolj se mu je približal Peter Irt, sledil pa jima je Kutnar, v obeh vožnjah je bil vrstni red dirkačev enak.

V kategoriji MX125 sta se obe vožnji končali z enakim vrstnim redom; dvakrat je zmagal Oven pred Demšičem in Luko Kranjcem. V razredu MX65 je bil najboljši Vidovič, v MX85 pa si je skupno zmago privozil Miha Vrh, medtem ko je v MX50 zmagal David Dorčić.

Tretja od skupno sedmih dirk državnega prvenstva v motokrosu bo v soboto, 7. maja, na radizelski progi.

Pancar je tako z najlepšo popotnico odprl teden, ki se bo zaključil z dirko svetovnega prvenstva v Latviji. Spremljate jo lahko v nedeljo od 12. ure dalje na Š1.

Vir: STA

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več