"Dejstvo je, da smo poskušali več različnih stvari, kako se dvigniti na tak ali drugačen način, in ocenil sem, da je trenutno moj odhod z mesta glavnega trenerja najboljši način za ekipo, da naniza boljše rezultate," je v izjavi dejal 43-letni trener.

Po petih porazih padli na dno lige

Z Olimpijo je Mitja Šivic v tej sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva lige ICEHL na 36 tekmah dosegel 11 zmag ob 25 porazih. Ljubljanska zasedba je trenutno na 12. mestu med 13 ekipami v ligi, pri čemer je s 33 točkami izenačena z zadnjim Vorarlbergom.

Slovenski državni prvaki, v finalu so v prvi polovici januarja z 2:0 v zmagah premagali večne tekmece SIJ-a Acronija Jesenice, so pod vodstvom Šivica nazadnje doživeli pet zaporednih porazov v IceHL-u.

Tivoli zapustil še branilec Neill

"Odločitev Mitje Šivica spoštujem, a mi ni vseeno. Skupaj smo dosegali velike uspehe, gradili zgodbo na dolgi rok, in prepričan sem, da se naše poti še križajo. Mitji se zahvaljujem za njegovo energijo, zavzetost in vodenje ekipe. Carl pa je dobil res odlično ponudbo iz Nemčije in pri koraku naprej v karieri ga nismo želeli ovirati. Za nas je to dokaz, da smo delali dobro," je o obeh kadrovskih spremembah dejal predsednik kluba Miha Butara.

Sočasno s Šivicem namreč ljubljansko ekipo zapušča tudi kanadski branilec Carl Neill, ki se seli v nemško ligo (DEL). 26-letni Neill je v tej sezoni lige IceHL na 36 tekmah dosegel šest golov in 18 podaj, v državnem prvenstvu pa ni igral.

V klubu iščejo nove okrepitve na igralskih mestih in so že začeli pogovore s kandidati za glavnega trenerja, so še zapisali v izjavi za javnost.

Zadetki s tekme SŽ Olimpija - Salzburg
Začasno zmaje vodi pomočnik trenerja Matic Kralj. Foto: SŽ Olimpija

Poraz proti Salzburgu z 1:5

Torkovo večerno preloženo tekmo med Olimpijo in Salzburgom v Hali Tivoli je vodil pomočnik trenerja Matic Kralj. Zeleno-beli so izgubili z 1:5, potem ko so zadnja dva zadetka prejeli v zadnjih dveh minutah.

Na zadnjih 14 tekmah je Olimpija zmagala le enkrat in je vse dlje od uvrstitve v končnico.

Us preprečil višji zaostanek

Začetek je bil sicer optimističen. Olimpija je prevzela pobudo, prvo priložnost je imel Nik Simšič, ki je iz ugodnega položaja streljal čez gol. Kmalu zatem so imeli domači še številčno premoč, nekaj poskusov je bilo, vendar posebej nevarni niso bili. Kot že ničkolikokrat v sezoni igralca več niso izkoristili, nato pa je sledila napaka v obrambi in vodstvo tekmecev.

Z natančnim strelom je v 8. minuti vratarja Žana Usa premagal Ty Loney, do konca prve tretjine pa je Peter Schneider Ljubljančanom pokazal, kako se izkoristi "power play". Avstrijci so imeli do prvega odmora še nekaj priložnosti, a je Us preprečil njihovo višje vodstvo.

Premoč gostov je bila še večja v drugi tretjini, pravi čudež je bil, da vodstva niso povišali. Pletli so mrežo okoli Usovih vrat, toda ta se ni pustil premagati, ko pa je prejel zadetek, ga je rešil sodniški pregled posnetka, na katerem so ugotovili, da so se Avstrijci pred tem ujeli v prepovedani položaj.

Kalan edini strelec za Olimpijo

Luka Kalan je z golom v 42. minuti svoji ekipi dal nekaj upanja, toda to se je hitro razblinilo. Po strelu Paula Stapelfedta tri minute pozneje je Usu plošček ušel in se ustavil tik za črto. Znova je bil potreben ogled posnetka, tokrat ugotovitve niso bile v prid gostiteljev.

Ljubljančani so do konca tekme še poskušali priti do ugodnega izida, toda mrežo so zatresli le tekmeci. Po mnenju domačih navijačev je bil četrti zadetek dobro minuto pred koncem tekme spet sumljiv, saj naj bi Salzburžani nepravilno ovirali Usa. Tretji ogled posnetka tega ni potrdil. Peti gol so Avstrijci štiri sekunde pred zaključno sireno še enkrat dosegli z igralcem več.