Maribor po porazu v Šiški ni več kovač svoje sreče

Ljubljana, 07. 05. 2022 19.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Do tega kroga vodilni Maribor je na gostovanju v Ljubljani nepričakovano, a povsem zasluženo poražen. Bravo je slavil s 3:1, kar pomeni, da vijoličasti na lestvici za vodilnim Koprom zaostajajo za dve točki in niso več odvisni od samega sebe. Nogometaši Kalcerja Radomelj pa so v 34. krogu slovenske prve lige v Domžalah premagali Celje z 2:1.

Maribor je na Žaku lovil novo zmago, s katero bi spet skočil na vrh lestvice in imel vse v svojih rokah, kar zadeva boj za prvaka s Koprom. Toda v prvem polčasu so Štajerci, ki so pogrešali Marcosa Tavaresa ter kaznovane Roka Kronavetra, Jana Repasa in Martina Milca, pokazali slabo predstavo, kar so Ljubljančani, ti so pogrešali kaznovanega Gašperja Trdina, unovčili za hitro vodstvo z 2:0, ob tem pa zapravili še nekaj priložnosti za še višje vodstvo. Ob koncu polčasa je Đorđe Ivanović Mariboru vzbudil nekaj upanja na preobrat, toda v uvodu drugega dela je Bravo, ki ga v sredo čaka finale pokala s Koprom, znova povišal prednost in jo obdržal do konca. Maribor tako za Koprom zdaj zaostaja za dve točki, do konca pa ga čaka še domača tekma z Aluminijem in gostovanje pri Muri. Koper pa bo igral še proti Radomljam in v gosteh pri Bravu, ki je po novem peti. Tekma v Šiški se je začela dokaj živahno, med drugim je v peti minuti z desne poskusil Đorđe Ivanović, a je bil domači vratar Matija Orbanić na mestu. Domači, ki so tudi odločno začeli, pa so povedli v deveti minuti, ko je Andraž Kirm zadel z roba kazenskega prostora. Ljubljančani so še kar pritiskali, sprožili še en nevaren strel od daleč, pregled z Varom pa je pokazal, da je pred tem žoga v kazenskem prostoru v roko (odbila se je od njegovega telesa) zadela Nemanjo Mitrovića, nakar so sodniki pokazali na belo piko.

Bravo vs Maribor
Bravo vs Maribor FOTO: Sofascore.com

Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Martin Kramarič, ki je tako zadel za 2:0 ter Štajerce v boju za prvaka pahnil v nezavidljiv položaj. Boljši Ljubljančani so bili blizu novemu zadetku tudi v 29. minuti, ko je Loren Maružin sprožil, z izjemno obrambo, s katero je žogo poslal v prečko, pa se je izkazal Menno Bergsen. Vse do konca polčasa je bil Bravo precej boljša ekipa, ki bi lahko še oplemenitila svoje vodstvo, medtem ko so Štajerci nestrpno čakali na nove napotke med polčasoma. Kljub vsemu so v drugi minuti sodniškega dodatka tega dela tekme Mariborčani prišli do znižanja zaostanka, ko je iz bližine zadel Ivanović. Toda na začetku drugega polčasa so domači po pregledu posnetka prišli do nove enajstmetrovke, ko je žoga v roko zadela Antoina Makoumbouja, Žan Trontelj pa je v 54. minuti z bele pike žogo poslal pod prečko za 3:1. Bravo je še naprej igral poletno, v 69. minuti pa spet zadel, ko je Mark Španring z leve strani žogo poslal v nasprotni zgornji kot, a je bil pred tem Maružin v prepovedanem položaju.

V končnici tekme so Štajerci skušali rešiti, kar se je rešiti dalo, a ob premalo konkretni napadalni igri niso bili niti blizu pozitivnega točkovnega izkupička.

Simon Rožman
Simon Rožman FOTO: Damjan Žibert

Radomljani zasluženo do vseh treh točk
V Domžalah sta se merili ekipi, ki sta v pravem tekmovalnem smislu že končali sezono. Oboji so si zagotovili obstanek v ligi, obenem pa nimajo niti več možnosti za preboj na mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Strateg mlinarjev Nermin Bašić je dejal, da so se izpraznili, potem ko so si prejšnji teden zagotovili zgodovinski obstanek v ligi, obenem pa tokrat ni mogel računati na kaznovana Luko Gučka in Matea Mužeka. Tudi Celjani so ob še nekaj boleznih in poškodbah zaradi kazni pogrešali dva nogometaša, in sicer Ivana Majevskega in Davida Zeca, vendar si je trener Simon Rožman zaželel zmagovitega zaključka sezone, ki naj bi bil dober obet za prihodnjo sezono. Toda Radomljani mu niso uresničili teh želja in Celjane z zmago prehiteli na lestvici, sami so zdaj sedmi. Radomljani so v deseti minuti prvič izigrali celjsko obrambo, na koncu je bil sam pred vrati Gedeon Guzina, ki pa je žogo poslal v prečko, a so sodniki pri tem dosodili tudi prepovedan položaj. Pozneje sta obe ekipi prišli še do nekaj zaključnih strelov, ki pa so bili preslabi oziroma premalo natančni, v 42. minuti pa je pri Celjanih proti vratom z glavo sprožil Žan Medved, a je Emil Velić žogo ukrotil.

Takoj po začetku drugega dela je Gal Primc izbil žogo tik pred golovo črto po Medvedovem poskusu, malce pozneje je bil nenatančen Nene, v 54. minuti pa je Guzina povedel Radomlje v vodstvo, ko je sam stekel proti vratom Celja. Pregled posnetka je pokazal, da se je za malo izognil prepovedanemu položaju. V 59. minuti je na drugi strani Ivan Božić streljal po tleh, Velić pa je bil na mestu. Le malce zatem je Grigorij Morozov naredil prekršek na robu kazenskega prostora nad Tomislavom Mrkonjićem in si po posredovanju Vara prislužil neposredni rdeči karton kot zadnji igralec obrambe. Mrkonjić je nato izvedel prosti strel, toda Matjaž Rozman je bil na mestu. Zato pa je slednji znova klonil v 63. minuti, ko je Guzina po napaki Dušana Stojinovića spet sam stekel proti vratom Celja in rutinirano zadel. Le malce zatem so imeli domači v enem napadu še dve lepi priložnosti, a je ostalo pri 2:0. Tudi pozneje so prevladovali domači, si priigrali še nekaj lepih priložnost za povišanje vodstva, tekmo pa bolj ali manj mirno pripeljali do zanje srečnega konca. Ester Sokler je v sodniškem dodatku iz bližine le kozmetično popravil izid.