Maribor rešil slovensko čast, hrvaška malčka ugnala vodilni ekipi

Nogomet 23. Mar 202418:52 1 komentar
Nk Maribor

Slovenski prvoligaši so reprezentančni premor izkoristili za pripravljalne tekme pred nadaljevanjem sezone. Tekmeci najboljših slovenskih ekip so bili hrvaški klubi, izkupiček klubov Prve lige Telemach pa je precej skromen.

Kot prvi so v sobotnem popoldnevu na zelenico stopili Celjani, ki so na svojem stadionu Z’Dežele gostili zadnjeuvrščeno ekipo hrvaške lige Rudeš. Okrnjeni grofje, ki so bili brez članskega reprezentanta Žana Karničnika pa mladih reprezentantov Nina Miliča in Nejca Ajhmajerja, so malce presenetljivo na tekmi, ki je trajala dvakrat 60 minut, izgubili z 2:3.

V zasedbi grofov je dobilo priložnosti tudi nekaj nogometašev iz mladinskega pogona, nastopila sta mladinca Sen Džumhur in Ibrahim Beji ter kadet Timothy Dassena Ček, mrežo Rudeša pa je dvakrat zatresel nigerijski napadalec Sunday Adetunji.

Olimpija izgubila proti Slaven Belupu

Nič kaj bolje se pripravljalna tekma ni razpletla niti za Olimpijo, ki je v svetem Martinu na Muri z 1:0 izgubila proti osmouvrščeni ekipi hrvaškega prvenstva Slaven Belupu. Pri zmajih je manjkal članski reprezentant Timi Max Elšnik ter mlada reprezentanta Marcel Ratnik in Marko Brest.

Mariboru v drugem polčasu uspel preobrat

Bolje od rivalov na vrhu lestvice Prve lige Telemach so se izkazali Mariborčani, ki so v Ljudskem vrtu premagali hrvaško Gorico (2:1). Goste je v vodstvo v prvem polčasu popeljal nekdanji slovenski reprezentant Tim Matavž, v drugem delu, ko je Maribor igral precej bolje, je svoj prvi gol za vijolice dosegel Žiga Repas, v zadnji minuti tekme pa je za zmago domačih s krasnim zadetkom poskrbel Marko Božić.

V vrstah vijolic je tokrat nekaj odmora dobil Hilal Soudani, se pa je ekipi že pridružil Marcel Lorber, ki je še včeraj sedel na klopi slovenske reprezentance do 21 let, ki je v Fazaneriji dosegla veliko zmago proti Bosni in Hercegovini (3:0). Zaradi mesta v reprezentanci do 19 let ni bilo v kadru Aneja Lorbka.

Že včeraj so pripravljalno tekmo odigrali tudi Domžalčani, ki so na gostovanju pri vodilni ekipi hrvaškega prvenstva Rijeki izgubili s kar 6:0.

Sobotni večer sicer prinaša prvoligaško dogajanje, na sporedu je zaostala tekma 21. kroga Prve lige Telemach med Koprom in Muro.