Košarka

Blažič po deveti zaporedni zmagi: Smo na poti, da dobimo dober klub

Ljubljana, 20. 04. 2022 08.35 |

Na tekmi osmine finala Evropskega pokala v domači Areni Stožice je Cedevita Olimpija na kolena spravila Turk Telekom z rezultatom 93:80 in si priigrala nastop v četrtfinalu tega evropskega tekmovanja. Tam se bo pomerila z zmagovalcem obračuna med starima znancema iz te sezone – beograjskim Partizanom NIS ali pa turškim Frutti Extra Bursasporjem. Ljubljanski košarkarji ne poznajo poraza v Evropskem pokalu vse od 26. januarja, ko so klonili v Bourgu. Za njimi je devet zaporednih zmag.

Jurica Golemac po tekmi s Turk Telekomom

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek pripravili pravo poslastico za ljubljanske navijače. Pred polnimi Stožicami so v osmini finala evropskega pokala s 93:80 premagali Türk Telekom in si zagotovili vstopnico za četrtfinale. Zmaji so svoja krila razprli na začetku srečanja in si že v sedmi minuti priigrali dvomestno prednost, ki so jo ohranjali tudi v nadaljevanju. Na odmor so se odpravili z lepo zalogo 22 točk (60:38). Zeleno-oranžni v drugem polčasu niso popustili. Prednost je pred zadnjo četrtino narasla tudi na 30 točk. Tega izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v zadnjem delu tekme niso izpustili iz rok in veselje z glasnimi domačimi navijači se je lahko začelo.

"Fantastična zmaga, fantastično vzdušje in fantastična Cedevita Olimpija. Čestitke košarkarjem in občinstvu, bili so neverjetni. Osredotočeno smo igrali 35 minut, nato nekoliko popustili, a vseeno zasluženo zmagali. Gremo naprej," je za uradno spletno stran kluba dejal trener Jurica Golemac. "Nekaj več kot deset dni je od zadnje tekme v evropskem pokalu, a misli so bile dolgo usmerjene v ta obračun. Imeli smo tremo. Že dolgo časa nisem občutil takšne evforije v Ljubljani, takšne podpore od navijačev. To je za vse skupaj lep večer. Slovenija je konec koncev košarkarska nacija in smo na dobri poti, da pri nas dobimo dober klub," je dodal kapetan Jaka Blažič.

Statistika tekme Cedevita Olimpija - Türk Telekom
Statistika tekme Cedevita Olimpija - Türk Telekom FOTO: Sofascore.com

Strelsko najuspešnejši je bil kapetan Jaka Blažič, ki se je ustavil pri 20 točkah. Alen Omić jih je dodal 15, poleg tega pa je v statistiko vpisal neverjetnih 16 skokov. Zoran Dragić in Jacob Pullen sta dosegla 14 točk, Yogi Ferrell pa 11.

Pred Ljubljančani je zdaj obračun v Ligi Nova KBM, v petek pa jih čaka še zadnja tekma rednega dela regionalnega tekmovanja, gostovanje pri beograjskemu FMP-ju.