Celjski rokometaši poraženi v Kielcah

Kielce, 15. 12. 2022 20.57 |

STA, A.V.
0

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 10. krogu evropske lige prvakov na Poljskem izgubili proti Kielcam z 28:36 (15:18). V celjskem moštvu je bil tokrat najučinkovitejši Ante Ivanković z devetimi zadetki.

Celjska zasedba je na zadnji mednarodni tekmi v tem koledarskem letu doživela osmi poraz na največji klubski sceni. Po obetavnem začetku si je že po prvi polovici tekme pridelala zaostanek treh zadetkov, na koncu pa v Kielcah izgubila za osem golov.

Po desetih tekmah je na predzadnjem mestu v skupini B, po slabem dvomesečnem premoru zaradi bližnjega svetovnega prvenstva na Švedskem in Poljskem pa bo naslednjo tekmo igrala 9. februarja prihodnje leto, ko bo gostovala v Nantesu. Zasedba iz mesta grofov je imela v prvih petnajstih minutah v oblasti Kielce. Na krilih razpoloženega Anteja Ivankovića, ki je v tem obdobju dosegel pet golov, je povedla z 10:6, nato pa se ji je povsem zaustavilo.

Celjski rokometaši so bili brez pravih možnosti za presenečenje na gostovanju v Kielcah. FOTO: Aljoša Kravanja

Nekaj so temu botrovale postopne menjave slovitega trenerja Talanta Dušebajeva, ki je v igro začel pošiljati svoje prvokategornike, predvsem pa veliko večja zavzetost domačih rokometašev. Ti so že v 16. minuti prepolovili zaostanek (9:11), šest minut kasneje izenačili (13:13), v 25. minuti pa prvič na tekmi povedli (15:14). Celjani v končnici prvega polčasa niso bili kos silovitemu naletu domačih rokometašev, tik pred odhodom na veliki odmor pa so že zaostajali za štiri gole (14:18).

V drugi polovici tekmi se je celjska ekipa trudila po svojih najboljših močeh, a kakovostna razlika je bila odločno na strani mednarodno pisane domače zasedbe. Izbranci srbskega strokovnjaka na klopi slovenskih prvakov Alema Toskića so do 47. minute še nekako kljubovali gostiteljem, po zaostanku 24:28 pa so v končnici občutili rokometne mišice domačih rokometašev, ki so tudi v tej sezoni eni glavnih pretendentov za končno zmago v ligi prvakov.

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Ante Ivanković in Gal Marguč. Prvi je dosegel devet, drugi pa šest golov.