Drugi športi

Calcit še tretji slovenski polfinalist

Ljubljana, 31. 01. 2023 20.03 |

Odbojkarji Calcita Volleyja so poskrbeli, da bodo v polfinalu srednjeevropske lige igrale vse tri slovenske ekipe. To so si zagotovili z zmago na prvi tekmi petega, domačega turnirja proti Amstettnu, izid dvoboja je bil 3:0 (13, 22, 23). Odbojkarji ACH Volleyja bodo redni del srednjeevropske lige končali na prvem mestu, potem ko so na prvi tekmi petega turnirja v Ljubljani premagali Zadrugo Dob s 3:0 (18, 16, 22).

Ljubljančani so na svoji predzadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v domači dvorani gostili drugo uvrščeno Zadrugo Dob. Oranžni zmaji in Dobljani so si že pred zadnjim turnirjem zagotovili nastop v polfinalu (v njem bodo štiri najboljše ekipe igrale dve tekmi in ne bo zaključnega turnirja), v igri je bil le boj za prvo mesto po rednem delu.

Avstrijska ekipa je dve tekmi pred koncem za tokratnimi tekmeci zaostajala pet točk, kar pomeni, da bi si gostitelji najboljši izhodiščni položaj pred končnico zagotovili že z osvojeno točko za poraz 2:3.

A slovenski prvaki in branilci naslova so želeli več, še enkrat so hoteli dokazati, da so z naskokom najboljša ekipa lige. In pri tem so bili prepričljivi, od samega začetka so kazali, kdo je gospodar v Tivoliju.

ACH Volley
ACH Volley FOTO: CEV

V prvem nizu so po dobrih servisih Vuka Todorovića povedli s 7:1, Avstrijci so se približali na 9:12, a je s servisi odgovoril Matej Kök, ki je spet poskrbel za visoko vodstvo in miren zaključek niza. Drugi del je bil bolj izenačen, gosti so se upirali do izida 17:16, nato pa je na servisno črto prišel Filip Šestan, dosegel dva asa, skupaj s soigralci pa tekmecem ni dopustil niti več točke.

V zadnjem nizu se gosti niso predali, celo nekajkrat povedli za štiri točke, domači pa so jih lovili, že na 16. točki ujeli, v končnici pa njihov odpor tudi zlomili.

ACH se bo v četrtek v Ljubljani pomeril še z Murso Osijek.

V srednjeevropski ligi so krog pred koncem znani tudi ostali polfinalisti. ACH Volleyju, Zadrugi Dob in Merkur Mariboru so se pridružili Kamničani, ki so na prvi tekmi domačega turnirja s pol moči ugnali avstrijski Amstetten.

Da gosti v Kamniku nimajo prav veliko možnosti, je pokazal že prvi niz, v katerem so se slovenski podprvaki s tekmeci poigrali. To velja za obdobje po izidu 5:6, v katerem so Avstrijcem dovolili še vsega sedem točk.

Tudi v drugem nizu so Kamničani vse do končnice zanesljivo vodili, po vodstvu z 21:16 tekmecu dovolili, da se jim je približal z 22:23, toda popolnega preobrata vendarle ni bilo.

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, v njem si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti, minimalna je bila tudi razlika ob koncu.

Kamničani, pri katerih se je s 14 točkami in sedmimi bloki izkazal Uroš Pavlović, so se na lestvici prebili na drugo mesto, ki ga bodo potrjevali v četrtek, ko bodo v Kamniku gostile še eno avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel.