Drugi športi

Bo naziv 'tekme tedna' dodaten motiv za Krimovke?

Ljubljana, 20. 10. 2022 07.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Rokometašice Krima Mercatorja so v tej sezoni že dokazale, da se lahko kosajo z najboljšimi, a po petih odigranih krogih najelitnejšega evropskega rokometnega tekmovanja ostaja nekaj grenkega priokusa. Z izjemo tekme na Češkem, kjer so bile razred zase, jih je novih točk stal drugi polčas, v katerem je njihova igra padla, tekmice pa so si priigrale neulovljivo prednost. Tudi na zadnji tekmi v Nemčiji. Ljubljančanke evropske domače zmage v tej sezoni še ne poznajo, naslednjo priložnost imajo v nedeljo proti francoski ekipi Brest.

Jovanka Radičević
Jovanka Radičević FOTO: Aljoša Kravanja

Priložnost za novo dokazovanje in prekinitev uroka drugega polčasa se ponuja že konec tedna.

Na tekmi domačega prvenstva proti Litiji se je po dveh mesecih odsotnosti v igro vrnila srbska igralka Sanja Radosavljević.

Krimovke bodo, kot poroča uradna spletna stran kluba, na tekmi tedna po izboru Evropske rokometne zveze gostile dvakratne francoske državne prvakinje. "To bo eno zahtevnejših srečanj, saj je ekipa Brest Bretagne Handball odlična. Na vsakem igralnem položaju ima kakovostne rokometašice. V obrambi igrajo čvrsto, tudi v napadu pa so dobro uigrane. Poleg tega se je po poškodbi vrnila Đurđina Jauković. Je še močnejša, v še boljši formi. Mislim, da je prav ona glavna igralka francoske ekipe," je Jovanka Radičević opozorila pred srečanjem z rokometašicami Bresta. "Uvodne minute drugega polčasa in tehnične napake, ki se pojavljajo takrat, nas stanejo boljšega izhodišča pred samimi končnicami tekem. Mislim, da smo bile proti ekipi CSM Bucuresti in FTC-Rail Cargo Hungaria blizu zmage, a je odločila dolga klop tekmic. Veliko je dobrih stvari v naši igri, na nekaterih pa moramo še delati," je po petem krogu in četrtem porazu v tej sezoni EHF lige prvakinj za spletno stran kluba še dejala izkušena Črnogorka v zasedbi Krima Mercatorja.

Ljubljančanke bodo lovile drugo evropsko zmago sezone in sploh prvo na domačem parketu. FOTO: RK Krim Mercator

Zgodovina medsebojnih obračunov na strani Francozinj
V dolgi in bogati klubski zgodovini Krima Mercatorja so si tigrice z rokometašicami iz severozahodne francoske regije Bretanje nasproti stale le dvakrat, obakrat v sezoni 2019/20. Prvi medsebojni obračun so na Kodeljevem z 29:25 dobile gostje, tudi drugi je pripadel Francozinjam (37:26). Veliko preglavic je takrat 27-kratnim slovenskim državnim prvakinjam povzročala kapetanka slovenske izbrane vrste v dresu Bresta Ana Gros, ki se je na dveh dvobojih podpisala pod 17 zadetkov.

Francozinje na 31-letno slovensko levo zunanjo igralko ne morejo več računati, saj je po sezoni 2020/21 zamenjala klubsko sredino. Če bodo želele vpisati še tretjo zmago nad Ljubljančankami in hkrati tretjo v tej evropski sezoni, bodo morale stvari v svoje roke vzeti zdajšnje varovanke Pabla Morele. V slovensko prestolnico sicer ne prihajajo z najlepšo popotnico, saj so na petih tekmah zbrale štiri točke. Najprej so klonile proti Vipersu iz Kristiansanda, nato še proti CSM Bucuresti. V tretjem krogu so premagale madžarski FTC, v četrtem češki Banik Most, nazadnje pa so morale premoč priznati Odenseju. Rokometašice Krima Mercatorja bodo naredile vse, da jih premagajo še same. "Zavedamo se, da bo obračun zahteven. A to je šport. Vedno moraš dati vse od sebe in verjeti vase, saj je to edina pot do uspeha. Sama zato verjamem, da nam bo v nedeljo uspelo pokazati našo pravo igro," je za konec za uradno spletno stran kluba še dejala Jovanka Radičević.