Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

nu
nu
0 04.09.2022 06:45:40

AUČ, kakšna nesreča! Oblak poškodovan zapustil tekmo, takole je trčil s soigralcem! (video)

Slovenski nogometni reprezentant Jan Oblak je v 4. krogu španske lige v gosteh pri Realu Sociedadu remiziral z 1:1. Pred tem je v dvoboju do tega kroga vodilnih branilec naslova Real Madrid doma ugnal Betis z 2:1, Barcelona pa je v Sevilli zmagala s 3:0 in napredovala na drugo mesto.

Atletico je v San Sebastianu hitro povedel, ko je v peti minuti zadel Alvaro Morata, njegovo vodstvo pa je izničil Umar Sadiq, ki je tik pred koncem prestopnega roka za 20 milijonov evrov okrepil ekipo Reala Sociedada, zadel je v 55. minuti. V 85. minuti je iz igre moral slovenski reprezentančni vratar pri Atleticu Oblak, saj je staknil poškodbo ob naletu Reinilda Mandave, po zadnjih informacijah gre za poškodbo stegenske mišice. Dogodek se je zgodil v 76. minuti tekme, lahko si ga ogledate tudi v spodnjem posnetku, in sicer od 2:03 naprej.

Real Madrid je po novem sam na vrhu lestvice, potem ko je zadal prvi poraz v sezoni seviljskemu Betisu. Madridčani, ki so na štirih tekmah zbrali prav toliko zmag, so do novih treh točk prišli po zaslugi zadetkov Viniciusa Juniorja v deveti in Rodryga v 65. minuti. Pri gostih je bil v 17. minuti uspešen Sergio Canales.

Bracelona je v andaluzijski prestolnici zanesljivo osvojila vse tri točke in se zavihtela na drugo mesto z dvema točkama zaostanka za Realom. Za zmago nad Sevillo je najprej zadel Brazilec Raphinha (21.), nato Poljak Robert Lewandowski (36.), kar je njegov peti gol v "la ligi" - enak strelski izkupiček ima Iago Aspas (Celta Vigo) -, piko na i pa je postavil Eric Garcia (50.).

Mallorca in Girona sta igrali 1:1, potem ko sta zadetka padla v 87. in 90. minuti, gostje so izenačili z bele pike.

Že v petek je Celta s 3:0 premagala zadnjeuvrščeni Cadiz.

V nedeljo bodo tekme Osasuna - Rayo Vallecano, Athletic Bilbao - Espanyol, Villarreal - Elche in Valencia - Getafe, v ponedeljek pa bo še dvoboj Valladolid - Almeria.

Na lestvici z 12 točkami vodi Real, dve manj ima Barcelona, tri manj Betis, po sedem pa jih imajo Villarreal, Athletic Bilbao (oba ob tekmi manj), Atletico Madrid, Celta Vigo in Real Sociedad.

Značke: nogomet, španija