Tammy Abraham je v 94. minuti Romi zagotovil točko. Foto: Reuters

Vrhunec 17. kroga je prinesel razburljiv razplet in delitev točk (2:2). Pierre Kalulu je Milančane popeljal v vodstvo v 30. minuti, na 2:0 je v 77. povišal Tomasso Pobega. Kazalo je, da bodo domači tako zanesljivo osvojili tri točke, toda Roger Ibanez je v 87. minuti vrnil nekaj upanja Rimljanom, ki so nato prek Tammyja Abrahama izid še izenačili v 94. minuti.

Danilo je bil na pravem mestu po podaji Federica Chiese. Foto: EPA

Juventus podaljšal zmagoviti niz
Nogometaši Juventusa so premagali Udinese z 1:0. V izenačeni tekmi je odločil Danilo v 85. minuti.

Začetek tekme na stadionu Allianz je minil ob minuti molka v spomin na Gianluco Viallija. Legendarni nogometaš je bil zadnji kapetan Juventusa, ki je dvignil znameniti pokal za zmago v finalu Lige prvakov. V Rimu je 22. maja 1996 premagala Ajax s 5:3 po streljanju 11-m.

Jaka Bijol je igral vso tekmo za Videmčane, Sandi Lovrić pa do 70. minute. Z osmo zaporedno zmago in hkrati z osmo zaporedno brez prejetega zadetka se je Juventus vsaj začasno prebil na drugo mesto lestvice.

Gianluca Vialli je pustil neizbrisen pečat v dresu Juventusa. Za staro damo je igral med letoma 1992 in 1996. Foto: EPA

Angel di Maria je bil zelo razpoložen v prvem polčasu. Večkrat je odlično zaposlil soigralce. Daniele Rugani in Moise Kean sta imela najlepši priložnosti, a se je izkazal vratar Udineseja Marco Silvestri.

Tudi Filip Kostić v 55. minuti ni zadel in trener Massimiliano Allegri je moral nekaj spremeniti. Po uri igre sta vstopila Federico Chiesa in Arkadiusz Milik, ki sta zelo poživila igro. Gostje so se disciplinirano branili in vse je kazalo, da bodo osvojili točko. Pet minut pred koncem je Leandro Paredes na levi strani kazenskega prostora našel Chieso, ki si je zaustavil žogo s prsmi in jo z volejem poslal pred vrata, kjer je Brazilec Danilo le še podstavil desno nogo.

Inter v Monzi osvojil le točko
Monza je osvojila veliko točko proti Interju (2:2). V Monzi je Interju dolgo dobro kazalo. Prvi polčas so Milančani po zadetkih Mattea Darmiana in Lautara Martineza dobili z 2:1. Takšen izid je bil vse do 93. minute, ko je izenačil Luca Cardirola. Za Inter je bil to sploh prvi remi sezone.

Gonzalez zagotovil Fiorentini tri točke
Fiorentina je premagala Sassuolo z 2:1, odločilni gol je v prvi minuti sodnikovega dodatka z bele točke dosegel argentinski napadalec Nicolas Gonzalez.

Na vrhu bo tudi po tem krogu ostal Napoli. Prav vodilni Neapeljčani so si iz Sampdorie do konca sezone izposodili poljskega reprezentanta Bartosza Bereszynskega.