Oba kluba zaostajata le za Celjani in Trebanjci, ki so po petih tekmah stoodstotni.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so imeli večji del prvega polčasa nadzor na igrišču, po vodstvu z 12:10 v 22. minuti pa se jim je v končnici močno zalomilo, kar so gostje izkoristili in po delnem izidu 7:2 na odmor odšli s prednostjo treh golov (14:17).

V 37. minuti so Ribničani ujeli Gorenjce (18:18), a so si ti v 55. minuti znova priigrali dva zadetka prednosti (24:26). Gostitelji so po dveh golih Ilije Bogdanovića izenačili na 26:26 in nato še na 27:27, v izjemno napeti končnici pa je za Loko zmagoviti gol prispeval Grega Jamnik v predzadnji minuti.

V škofjeloški ekipi sta bila najučinkovitejša Urban Pipp z devetimi in Aljaž Jesenko s sedmimi zadetki, vratar Luka Stanojlović je zbral 12 obramb. V ribniški zasedbi je Uroš Miličević dosegel šest golov, poleg njega se je izkazal vratar Sando Meštrić s 15 obrambami.