Italijan za naslov v Miamiju zanesljivo odpravil Bolgara (VIDEO)

ATP 31. Mar 202423:13 0 komentarjev
Jannik Sinner

Italijanski teniški as Jannik Sinner je zmagovalec turnirja serije masters v Miamiju z nagradnim skladom 9,76 milijona evrov. V tretjem finalu v Miamiju je 22-letnik iz San Candida za prvo lovoriko ugnal Bolgara Grigorja Dimitrova s 6:3, 6:1 po uri in 14 minutah.

Sinner je dvoboj začel malce slabše, a nato našel pravo igro, ki ga krasi že od konca lanske sezone. Z dvema odvzemoma servisa je prvi niz dobil s 6:3, v drugem pa je v četrti in šesti igri vnovič strl servis 32-letnega Bolgara in postavil temelje za tretjo letošnjo turnirsko zmago.

Mladi Italijan, ki bo na ponedeljkovi računalniški lestvici ATP prvič v karieri napredoval na drugo mesto, je letos osvojil OP Avstralije, najboljši pa je bil tudi v Rotterdamu. Edini poraz to sezono je doživel proti Špancu Carlosu Alcarazu v polfinalu Indian Wellsa. Letošnje razmerje zmag in porazov torej znaša 22-1.

Za Sinnerja je to 13. naslov v karieri, igral je v 17. finalu. Tretjič je igral v finalu Miamija in prvič slavil, potem ko sta ga pred tem premagala Poljak Hubert Hurkacz (2021) in Rus Danil Medvedjev (2023). Skupno je to njegov drugi naslov na turnirjih serije masters. Edinega preostalega je osvojil lani v Torontu.

“Zelo sem ponosen na zmago in izid. Malce sem se mučil na začetku dvoboja, a to je bilo podobno kot pred tem na turnirju. Po Indian Wellsu namreč nisem imel veliko časa, da se privadim na igrišča. Nato pa sem počasi rasel iz dvoboja v dvoboj,” je v prvi izjavi za organizatorje dejal Italijan.

“Ne vem, v čem je skrivnost. Ostajam osredotočen na trenutek, saj nikoli ne veš, kdaj boš odigral zadnji finale. Zdaj prihaja peščena podlaga in videli bomo, kako se bom tam znašel. Prvi del sezone na trdi podlagi pa je bil odličen,” je še o dosedanjem poteku prve četrtine sezone skromno dejal 22-letnik.

Za Dimitrova je bil finale v Miamiju tretji na mastersih, v Cincinnatiju 2017 je slavil, v Parizu lani pa izgubil. Sicer ima 32-letnik tudi naslov z zaključnega turnirja leta 2017.

Skupno je v jubilejnem 20. finalu enajstič igrišče zapustil sklonjene glave, proti Sinnerju pa je izgubil tretjič na štirih medsebojnih obračunih.