Quartararo brez napake, na odru (končno) tudi Rossi

MotoGP 26. Jul 202014:36 > 14:42
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Francoz Fabio Quartararo iz ekipe Yamaha SRT je zmagovalec dirke za VN Andaluzije v Jerezu, druge letošnje postaje svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na drugem in tretjem mestu sta v elitnem razredu motoGP končala tovarniška dirkača Yamahe Španec Maverick Vinales in Italijan Valentino Rossi.

Mladi Francoz je prejšnjo nedeljo zabeležil prvo zmago v kraljevem razredu. Tokrat je imel precej lažje delo saj je vodil od začetka do konca.

Drugo mesto je zasedel Maverick Vinales z Yamaho na tretjem mestu pa je bil njegov ekipni kolega Valentino Rossi. “Doctor” se je na stopničke uvrstil prvič po 15 mesecih in prišel do 235. lovorike v karieri.

V skupnem seštevku po dveh dirkah vodi Quartararo, ki je dobil tudi prvo preizkušnjo na tem prizorišču prejšnji teden, z vsemi možnimi 50 točkami.

Naslednja dirka bo preizkušnja za VN Češke v Brnu 9. avgusta.