Šeglova s še enim osebnim rekordom do 14. mesta

Plavalka ravenska Fužinarja Janja Šegel na evropskem prvenstvu v Kazanu še naprej potrjuje dobro formo.
Fotografija: Janja Šegel med nastopom na mednarodnem plavalnem mitingu v Radovljici julija 2017. FOTO: Uroš Hočevar

Ostala je zvesta doseganju osebnih rekordov v vseh disciplinah in v polfinalu na 100 m hrbtno je z 59,29 še drugič izboljšala lastno najboljšo znamko in osvojila 14. mesto. Dopoldan je Janja Šegel plavala osem stotink sekunde počasneje. Za Šeglovo je bil nastop nova potrditev forme pred pomembnim sobotnim nastopom na 200 m prosto, kjer si želi vsaj še en polfinale.

Na 200 m prosto je danes dopoldan prepričal tudi Triglavan Sašo Boškan. Debitant na velikih tekmovanjih je sicer resda osvojil 23. mesto, je pa z 1:46,63 kar za 1,25 sekunde popravil svoj osebni rekord in se na večni slovenski lestvici prebil na tretje mesto za dolgoletna reprezentanta Petra Mankoča in Martina Baua.

Ob Šeglovi bosta v soboto na 200 m prosto nastopili tudi Katja Fain in Daša Tušek. Sobota bo udarni dan za slovenski tabor. Petra Johna Stevensa in Tjašo Vozel čaka tekma na 50 m prsno, Primoža Pavletiča Šenico na 200 m hrbtno, Boškana pa na 100 m prosto.