[3137,2]
191084

Številne sporne odločitve v škodo Borussie: So sodniki na strani Bayerna? (VIDEO)

Avtor: Rene Vidmar
29. 4. 2023, 09.48

Pred tekmami 30. kroga se je zdelo, da ima dortmundska Borussia po številnih spodrsljajih Bayerna naslov tako rekoč že zagotovljen. Toda tako kot Bavarci točke izpuščajo tudi "rumeno-črni". V petek so namreč proti Bochumu, ki se bori za obstanek zgolj remizirali z 1:1 in tako Münchenčanom zopet dali priložnost, da zavzamejo vrh lestvice.

V taboru Porurcev menijo, da gredo velike zasluge za to predvsem sodnikom. Ti so namreč v drugem polčasu, ko je izid na semaforju že kazal 1:1 po mnenju Dortmundčanov sprejeli številne sporne odločitve v njihovo škodo. Vse skupaj se je začelo v 65. minuti, ko je Bochumov branilec Danilo Soares v kazenskem prostoru podrl Karima Adeyemija. Glavni delivec pravice na srečanju Sascha Stegemann pa je le zamahnil z roko. V nadaljevanju pa se ni oglasil niti VAR.

Do nove dvomljive odločitve je prišlo v 90. minuti, ko je z glavno zadel Mats Hummels. Toda veselje Borussijinih nogometašev je pokvaril stranski sodnik, ki je dvignil zastavico. Prepovedan položaj je povsem upravičeno potrdil tudi video sodnik. Toda goste to ni razburilo. Že pred samim zadetkom izkušenega Hummelsa je namreč v kazenskem prostoru Bochuma prišlo do igranja z roko. Po strelu Niklasa Süleja je namreč Bochumov Erhan Mašović žogo odbil z roko, toda sodniki se za pregled te situacije niso odločili.

Video is not available for your country.

Izid se do konca ni več spremenil. To pomeni, da bo Bayern v nedeljo proti Herthi imel priložnost, da s tremi točkami vnovič zasede prvo mesto.

Foto/Video: Šport TV

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več