Robert Lewandowski je najboljši strelec španskega prvenstva s 13 zadetki. Poljak mrežo zatrese vsakih 73 minut. Foto: EPA

Tri dni po izpadu iz Lige prvakov je Katalonce čakala velika preizkušnja. V sredo proti Bayernu niso niti enkrat streljali v okvir vrat, doživeli so grenek poraz z 0:3. V prvenstvu si niso smeli privoščiti spodrsljaja, saj madridski Real ne oddaja veliko točk.

Lewandowski z glavo zadel vratnico
V prvem polčasu so bili izbranci Xavija Hernandeza bližje vodstva. Ansu Fati je v 23. minuti zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Minuto pred odmorom je Jordi Alba poslal natančen predložek pred vrata, Lewandowski pa je z glavo stresel vratnico.

Zadetek Lina razveljavljen
V 50. minuti so se domači navijači prehitro veselili. Napadalec Samuel Lino je iz bližine potisnil žogo v mrežo, vendar je Marcos Andre pred tem žogo preusmeril z roko. To je opazil videosodnik, ki je zadetek hitro razveljavil.

Šest minut pred koncem je imela Barcelona izjemno priložnost. Ferran Torres je bil popolnoma sam pred vratarjem Giorgijem Mamardašvilijem, a je zgrešil žogo. Raphinha, ki je v 57. minuti zamenjal Fatija, je pritekel iz ozadja in odbito žogo poslal čez vrata.

Poljak velemojster pred vrati
Vse je že kazalo na delitev točk, na sporedu pa je bilo še šest minut dodatka. V 93. minuti je Raphinha z desne strani poslal natančen predložek na daljšo vratnico. Lewandowski se je vrgel in v zraku z desno nogo preusmeril žogo mimo Mamardašvilija v mrežo. Nova izjemna poteza Poljaka, ki je dosegel že 13. zadetek v letošnji sezoni.

Gostitelji so bili na tleh in popustili so jim živci. Dimitri Foulquier je ob stranski črti grobo odrinil Lewandowskega. Sledilo je prerivanje, tudi Samu Castillejo in Ferran Torres sta prejela rumena kartona, nato pa je sodnik Ricardo de Burgos Bengoetxea še zadnjič zapiskal.

Velik spodrsljaj kraljevega kluba
Na nedeljski popoldanski tekmi si je velik spodrsljaj privoščil madridski Real. Evropski prvaki so le remizirali z Girono (1:1). S točko so se sicer vrnili na prvo mesto, toda zdaj imajo le še eno točko prednosti pred Barcelono.

V 23. minuti je Fede Valverde podal do Rodryga, ki je z roba kazenskega prostora stresel vratnico. Girona, ki je bila pred dvobojem predzadnja na lestvici, je bila prav tako nevarna v prvem polčasu. Yangel Herrera je zadel prečko sedem minut pred odmorom.

Cristhian Stuani je zagotovil Gironi veliko točko na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: EPA

Vinicius Junior le prebil "bunker" gostov
Madridčani so se dolgo mučili s trdoživimi in v obrambi zelo discipliniranimi tekmeci. Strli so jih šele z zadetkom Viniciusa Juniorja v 70. minuti. Natančen je bil iz bližine po podaji Valverdeja z desne strani.

Veteran Stuani izenačil z bele točke
V 77. minuti so gostje zahtevali najstrožjo kazen. Marco Asensio je igral z roko v kazenskem prostoru, žoga ga je zadela v komolec. Sodnik Mario Melero Lopez si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj pokazal na belo točko. Cristhian Stuani je bil zanesljiv izvajalec in izenačil na 1:1. 36-letni Urugvajec je vstopil v igro le štiri minute pred tem.

Videosodnik razveljavil zadetek Rodryga
V 86. minuti je vstopil Mariano, ki je nato v zadnji minuti rednega dela podal do Rodryga. Napadalec je nevarno zapretil, a je bil vratar Paulo Gazzaniga na pravem mestu. Roko je imel na žogi, ko je v drugem poskusu Rodrygo potisnil v mrežo. Posredoval je videosodnik. Pred udarcem Rodryga je imel vratar gostov žogo že pod nadzorom, tako da zadetek ni obveljal.
V 91. minuti je drugi rumeni karton prejel Toni Kroos. Girona je vse do 97. minute zdržala nalete domačih, ki so tako dobili le točko.

Ruben Sobrino je v 98. minuti matiral Jana Oblaka. Foto: EPA

Prekletstvo 98. minute za Atletico Madrid se nadaljuje
Atletico iz Madrida je doživel drugo veliko razočaranje v tem tednu. Potem ko so v sredo izpadli iz nadaljnjega tekmovanja v Ligi prvakov, saj niso izkoristili enajstmetrovke v 98. minuti, so tokrat izgubili na gostovanju v Cadizu (3:2). Odločilni zadetek so domači dosegli v – 98. minuti.

Cadiz, ki je bil pred tem krogom na predzadnjem mestu La lige z eno zmago, je povedel že po 27 sekundah. Na 2:0 so domači povišali v 81. minuti, nato pa je na sceno stopil Joao Felix in z dvema zadetkoma v treh minutah poskrbel za izenačenje.

Ko je kazalo na delitev točk, je Cadiz, ki ni dobil uradne tekme proti Atleticu od 1989, izvedel zadnji napad, slabega dela obrambe Madridčanov pa ni mogel preprečiti niti Jan Oblak. Junak je postal Ruben Sobrino.

Za Atletico Madrid je to tretji poraz v prvenstvu in zaostanek za obema španskima velikanoma se je le še povečal.