šport

Trebanjci z odliko proti Ljubljančanom

9.4.2022 | 08:40 | STA; M. K.

Trebnje - Rokometaši Trima iz Trebnjega so na sinočnji tekmi 21. kroga lige NLB premagali moštvo LL Grosist Slovan s 35:23 (19:13).

* Dvorana OŠ, gledalcev 160, sodnika: Kikel in Zupan.

* Trimo Trebnje: Ristanović, Čudič, Slatinek Jovičič 5, Višček 1, Horvat 5, Didovič 1, Stanojević 3, Radojković 5, Kotar, Lazarevski, Potočnik 3, Udovič, Cirar, Miklavec 1, Glavaš 9 (2), Florjančič, Ćorsović 2.

* Grosist Slovan: Grudnik, Selakovič, Čaušević 1, Soršak 1, Serdinšek-Ekart 2, Jakše 1, Gabrieri 2, Tufegdžić 7 (1), Topolovec, Lipovac, Perić, Lešek 3, Stopar, Pirnat 1, Jankovskij 4, Sankovič 1.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (2), Grosist Slovan 2 (1).

* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Grosist Slovan 4 minute.

* Rdeči karton: /.

Drugouvrščeni trebanjski rokometaši so brez večjih težav upravičili vlogo favoritov in zabeležili 15. zmago v sezoni. Varovanci selektorja slovenske reprezentance Uroša Zormana so prevladovali od samega začetka in zanesljivo vpisali 33. točko v prvenstvu. Vodilno Celje ima ob tekmi več 39 točk. Slovan ostaja na 11. mestu prvenstvene lestvice.

Trebanjci so hitro povedli s 3:0, sredi prvega polčasa pa so prišli do devetih golov prednosti. Potem ko so domačini spustili nogo s stopalke za plin, so gosti vzpostavili ravnotežje, do odmora pa zaostanek nekoliko zmanjšali (19:13).

V drugem delu so domači v 41. minuti prvič povedli za deset golov, najvišjo prednost pa so imeli v 52. minuti, ko je za +14 zadel Veljko Stanojević. Ljubljančani so do konca dvoboje le še nekoliko ublažili neizbežen poraz.

Za Trebanjce je devet golov dosegel Filip Glavaš, pri gostih pa je bil s sedmimi najbolj učinkovit Aleksa Tufegdžić.

Uroš Zorman, trener RK Trimo Trebnje:
"Danes smo pokazali pravi obraz vseh šestdeset minut. Čestitke fantom za novi dve točki, zdaj pa je pred nami začetek priprave na dve pomembni tekmi - proti Riku Ribnici in Celju Pivovarni Laško."

Aleksa Tufegdžić, igralec RD LL Grosist Slovan:
"Naredili smo preveč napak. V uvodnih petnajstih minutah so si domačini priigrali visoko prednost in jo ohranjali vse do konca tekme. Čestitke Trebanjcem za zmago in vso srečo v nadaljevanju sezone, mi pa moramo še ogromno delati, da zmanjšamo število napak."

Trebanjska zasedba bo v prihodnjem krogu, ki bo zaradi kvalifikacij za SP 2023 na sporedu čez dva tedna, gostovala v Ribnici.