Nimes je vodil celotno srečanje, v prvem polčasu za štiri gole (17:13, 18:14), ob polčasu pa je imel naskok treh golov (18:15).

Gorenje kljub porazu v Franciji izločilo Nimes

Po vrnitvi na igrišče so igralci francoskega moštva vodstvo povečali na pet zadetkov (21:16). Tolikšna je bila razlika tudi v 44. minuti, ko je vratar Nimesa dosegel gol v prazna vrata (26:21). Velenjčani so nato bolje zaigrali, na prazna vrata je streljal Domen Tajnik, za znižanje zaostanka na tri gole (28:25). Nimes je znova ušel na štiri gole prednosti (29:25). Z dvema zaporednima goloma so Velenjčani v 51. minuti prepolovili zaostanek (29:27).

Nimes je znova povedel z višjo razliko +5 (32:27), tolikšna je bila tudi dobro minuto pred koncem (34:29). Gostiteljem je zmanjkalo časa, da bi izničili prednost Velenjčanov s prve tekme. Za piko na i je zadel kapetan David Miklavčič.

Junak tekme je Aljaž Panjtar, ki je zbral kar 22 obramb. Domen Tajnik, Ibrahim Haseljić in Žiga Verdinek so dosegli po šest golov.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: "Za nami je psihološko zelo zahtevna tekma. Nimes je bil favorit na obeh srečanjih. V Velenju smo odigrali fantastično tekmo z odliko in vse presenetili. Danes nam je uspelo ohraniti razliko in zbrano končati tekmo. Zasluženo se danes veselimo napredovanja v četrtfinale Lige Evropa."

David Miklavčič: "Velik uspeh naše mlade ekipe, ki je zdržala v Nimesu to težko tekmo proti dobremu nasprotniku. Ponosni smo lahko na to, kar smo naredili. Sama uvrstitev v osmino finala je velika, ta korak pa je še dodaten dokaz, da puščamo srce na igrišču."

V četrtfinalu se bodo Velenjčani pomerili z Benfico. Prva tekma bo 26. aprila na Portugalskem, povratna pa v Velenju 3. maja.