Prvaki še naprej glavni v mestu

V derbiju 5. kroga so v razburljivem lombardijskem derbiju rdeče-črni prvaki Milana premagali črno-modre podprvake Interja.
Fotografija: Rdeče-črni so zadali boleč udarec črno-modrimi in potrdili, da so najboljši v mestu in državi. FOTO: Miguel Medina/AFP

Derbi Madonnina ni razočaral. Na polnem San Siru je triler pripadel branilcem naslova.

V prvem polčasu je Marcelo Brozović Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, popeljal v vodstvo, izenačil pa je Rafael Leao. V drugem delu sta Olivier Giroud in Leao poskrbela za vodstvo domačih s 3:1, v 67. minuti pa je Interjeve upe po ugodnem razpletu ohranil Edin Džeko, a modro-črnim ni več uspelo zatresti tekmečeve mreže.

Že pred tem je Fiorentina gostila Juventus in igrala 1:1. Torinčani so hitro povedli po akciji novincev, podal je Filip Kostić, zadel pa Arkadiusz Milik v deveti minuti. Firenčane je do izenačenja popeljal Cristian Kouame v 29. minuti, ob koncu polčasa pa je Luka Jović zapravil enajstmetrovko, ko je se je Mattia Perin toliko dotaknil žoge, da je ta končala v vratnici.