'Kvaradona' zopet čaral, Romi derbi, Milanu drama v Empoliju

Neapelj, 01. 10. 2022 17.27 |

STA, J.B.
2

Osmi krog italijanske Serie A sta v Neaplju odprla Napoli in Torino. Domačini so zanesljivo slavili s 3:1 in poskrbeli, da bodo tudi po tem krogu na vrhu ligaške razpredelnice. Zatem je Inter Samirja Handanovića, ki je branil vso tekmo, izgubil doma proti Romi (1:2). Odločilni gol je 15 minut pred koncem dosegel Chris Smalling. V večernem terminu je Milan na gostovanju s 3:1 ugnal Empoli.

Frank Zambo Anguissa in Hviča Kvarachelia.
Frank Zambo Anguissa in Hviča Kvarachelia. FOTO: AP

V Neaplju je Andre Frank Zambo Anguissa že v prvih 12 minutah dosegel dva gola za domače, tretjega pa je v 37. prispeval vse opaznejši Gruzijec Hviča Kvarachelia, ki se je tako podpisal pod peti ligaški zadetek sezone. 21-letnik, ki se ga je po odličnem začetku sezone v Neaplju oprijel vzdevek "Kvaradona", je v polno meril po samostojnem prodoru z leve strani – z žogo je pretekel skoraj celotno polovico Torina – in natančnem zaključku v dolgi vratarjev kot.  Antonio Sanabria je nato v 44. minuti zmanjšal zaostanek Torinčanov. Ti ostajajo pri desetih točkah, Napoli pa jih ima na vrhu 20.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je proti Romi povedel v 30. minuti z zadetkom Federica Dimarca, še v prvem polčasu pa je Romo v igro s svojim četrtim golom v sezoni vrnil Paulo Dybala z volejem malce z desne strani. V 76. minuti pa so izbranci Joseja Mourinha poskrbeli za preobrat z golom Chrisa Smallinga, ki je zadel z glavo. Inter je v drugem delu zadel tudi prečko, a na koncu vpisal četrti poraz in za zdaj ostaja sedmi. Roma je vsaj začasno četrta po peti zmagi.

Statistika tekme Inter – Roma
Statistika tekme Inter – Roma FOTO: Sofascore.com

V večerni sobotni tekmi smo spremljali pravo dramo med Empolijem in Milanom. Domači so v 92. minuti preko Nedima Bajramija uspeli izenačiti (1:1) in kazalo je na delitev točk, a so aktualni prvaki v preostanku sodniškega dodatka dosegli še dva zadetka. V 94. minuti je zabil Fode Toure, dve minuti kasneje pa za končnih 1:3 še Rafael Leao. Prvi zadetek za rdeče-črne iz prestolnice mode je sicer v 79. minuti dosegel Ante Rebić.

V nedeljo bo Lazio gostil Spezio, Sampdoria bo igrala proti Monzi, Sassuolo proti Salernitani, Lecce proti Cremoneseju, Atalanta proti Fiorentini, Juventus pa proti Bologni. V ponedeljek bosta krog končala Verona in Udinese z Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem.