Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

sta
0 22.04.2022 19:28:38

Slovo Dolenjcev z novim porazom v Štuklju

aba
Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 16. kroga regionalne lige Aba izgubili proti Megi z 62:79 (10:23, 25:39, 45:59).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 150, sodniki: Koljenšić, Dragojević (oba Črna gora), Nikšić (BiH).
* Krka: Stergar 13 (1:1), Stipčević 11 (2:2), Stavrov 7, Medved 1 (1:2), Stipaničev 3, Škedelj 4, L. Lapornik 2, M. Lapornik 5, Macura 13 (2:4), Thomas 3.
* Mega: Jović 13, Rudan 13 (1:3), Uskoković 4, Smith 7 (2:2), Cerovina 6 (2:2), Matković 14 (2:2), Cazalon 10, Simanić 12 (3:4).
* Prosti meti: Krka 6:9, Mega 10:13.
* Met za tri točke: Krka 6:25 (Stipčević, Stavrov, Stipaničev, M. Lapornik, Macura, Thomas), Mega 5:20 (Cazalon, Jović, Smith, Simanić).
* Osebne napake: Krka 21, Mega 18.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so se s porazom poslovili od lige Aba. Zadnjeuvrščeno moštvo je sicer že 10. aprila ostalo brez možnosti za obstanek med regionalno elito, danes pa je zabeležilo še 22. poraz in sezono sklenilo z razmerjem 4-22.

Novomeščani, ki so zadnjo zmago v tem tekmovanju slavili 6. marca, so tudi tokrat slabo začeli in si že po prvi četrtini nabrali zaostanek 13 točk. V drugi so se sicer približali na vsega pet točk (22:27), a so se Srbi do polčasa znova odlepili na +14.

V drugem delu dvoboja se razmerje moči na parketu novomeške dvorane ni spremenilo. Gosti so v zadnji četrtini še nekoliko oplemenitili prednost in zanesljivo zabeležili deseto zmago v sezoni.

Pri domačih sta po 13 točk dosegla Leon Stergar, ki je ob tem pobral še devet skokov, in Jirij Macura. Dvomestno število točk je presegel tudi Rok Stipčević z 11. Pri gostih je Karlo Matković dosegel 14 točk in osem skokov.