Torek, 21. 3. 2023, 22.31

EUROCUP, 17. KROG

Cedevita Olimpija ob koncu zapretila, a ostala praznih rok

1

Brescia : Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je na gostovanju pri Brescii tesno izgubila. | Foto KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

Cedevita Olimpija je na gostovanju pri Brescii tesno izgubila.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 17. kroga rednega dela EuroCupa na gostovanju pri Germani Brescio, pri kateri igra tudi slovenski reprezentant Aleksej Nikolić, zaostajali tudi za 18, na koncu pa izgubili z 82:84. To je bilo za ljubljansko ekipo zadnje gostovanje v sezoni 2022/23 v evropskem tekmovanju.

Ljubljanski košarkarji so v tekmi, ki ni več odločala o ničemer, saj so bili brez možnosti za nadaljevanje sezone, na koncu tesno izgubili. V uvodu tekme je kazalo, da bo poraz hujši, a so se gostje na koncu približali in imeli celo možnosti za zmago.

Na prvem medsebojnem obračunu je Brescia na terenu slovenske ekipe zmagala tesno s 83:80. Danes so Ljubljančani igrali brez poškodovanih Eda Murića (zaradi težav s kolkom je preventivno izpustil zadnji dve tekmi) in Amarja Alibegovića (zaradi poškodbe palca na nogi bo odsoten še tri tedne), v prvem delu tekme pa so si nabrali precejšen zaostanek. Ob polčasu se je tako razlika v korist domačih že povzpela skoraj na +20.

Brescia : Cedevita Olimpija | Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

A nadaljevanje je bilo boljše. Počasi so topili zaostanek, v tretji četrtini prišli na manj kot deset točk minusa, v zadnji pa nakazali, da bi bil mogoč tudi preobrat.

Brescio so skorajda ujeli pri 69:71 pet minut pred koncem, pa potem italijanski zasedbi spet dovolili, da je pobegnila na pet točk. V zadnjih dveh minutah so imeli gostje še eno priložnost, najprej je Josh Adams s trojko znižal na 80:83, a je nato v zadnjem napadu še en poskus za tri zgrešil. Rok Radović je sicer nato dosegel koš, a je gostom zmanjkalo časa za kaj več.

To je bil 14. poraz Ljubljančanov v evropski sezoni, v kateri imajo samo tri zmage.

Največ točk za Cedevito Olimpijo sta dosegla Josh Adams (19) in Yogi Ferrell (18), Alen Omić je zbral deset skokov.

Za Brescio je slovenski košarkar Aleksej Nikolić dosegel šest točk in osem podaj.

Zadnji obračun v tekmovanju jih čaka 28. marca, ko bodo gostili Bourg.

Ratiopharm Ulm : Cedevita Olimpija Miro Alilović
Sportal "Za vse nas je bil to šok, a ..."