Primorski obračun je postregel z izenačeno predstavo, v kateri je boljši vtis večji del tekme pustila domača zasedba Mirana Srebrniča, toda na koncu so se veselili Koprčani. Ti so zdaj s tremi zmagami na drugem mestu lestvice, Gorica pa ima ob zmagi tri poraze in je v družbi še treh klubov v spodnjem delu lestvice.

Nogometaš Gorice Jošt Urbančič je v 3. minuti streljal z vrha kazenskega prostora, takoj zatem pa je na drugi strani po dolgi podaji streljal Kaheem Parris z 11-m – oba poskusa nista končala v mreži. Parris je v 12. minuti streljal z vrha kazenskega prostora, zatresel je prečko.

V 15. minuti je Gorica akcijo začela po levi strani, Urbančič je podal žogo Luki Vekiću, ta je žogo prepustil Alenu Krajncu, ki pa je prepozno pritekel.

Sorodna novica Sešlar in Elšnik zadela za zmago prvouvrščene Olimpije nad zadnjim Mariborom

Koprčani so v 39. minuti povedli. Po podaji iz kota je Žan Žužek z glavo podaljšal žogo do Ivana Novoselca, ki je z glavo premagal Uroša Likarja (0:1). Žan Leban je ob izteku prvega polčasa zapravil priložnost za izenačenje.

Gorica je imela več priložnosti v prvem polčasu (11:5 streli, 4:3 streli v okvir vrat), a Koper se je prvi razveselil gola.

V 51. minuti je nase opozoril najboljši igralec dozdajšnjega dela prvenstva Andrej Kotnik, ki je sprožil malce z desne, Likar pa je bil pripravljen.

Gorica je izenačila v 52. minuti. Po prostem strelu je do žoge v kazenskem prostoru prišel Krajnc, podal je pred vrata, tam je bil Nejc Mevlja, ki je nastavil nogo in zadel (1:1). V 57. minuti je Denis Cerovec po predložku v kazenski prostor streljal z glavo, Adnan Golubović pa se je izkazal z mojstrsko obrambo.

Zadetki s tekme Gorica - Koper

Gorica, pri kateri je manjkal Etien Velikonja, je še naprej grozila, med drugim je še enkrat neuspešno poskusil Urbančič, v 69. minuti pa je nase na drugi strani opozoril tudi ne posebej razpoloženi Omar Correia, ko je streljal od daleč, Likar pa je žogo z nekaj težavami ukrotil. Ta je posredoval tudi v 80. minuti po prostem strelu Nikole Krajinovića.

Anis Jašaragić je v 80. minuti po podaji Luke Vešnerja Tičića z 11 m poslal diagonalni strel z leve strani, Koper je znova vodil (1:2). V 87. minuti je Leon Marinič streljal z vrha kazenskega prostora, toda Golubović je bil na mestu. Vroče je bilo tudi v 93. minuti, ko so Koprčani "preživeli" še dva goriška poskusa Mariniča in Luke Baruce.

V 97. minuti je sodnik Slavko Vinčić pokazal na belo točko po domnevnem igranju Maja Mittendorferja z roko. Odločitev pa je nato spremenil po ogledu posnetka, tako da je ostalo pri zmagi Kopra.