Đoković v podaljšani igri zmlel mladega Kanadčana

ATP 13. Maj 202223:05 > 23:40 0 komentarjev

Denis Shapovalov je v osmini finala mastersa v Rimu po preobratu izločil Rafaela Nadala in nato v naslednjem krogu izpadel proti Norvežanu Casperju Ruudu. V pofinalu se bo slednji udaril s petkratnim zmagovalcem turnirja v italijanski prestolnici Novakom Đokovićem, ki je izločil Felixa Aigerja-Aliassimeja.

Novak Đoković je v prvem nizu še drugič servis nasprotniku odvzel v enajsti igri in nato ga nato potrdil s suverenimi začetnimi udarci (7:5). V drugem nizu mu je prvi “break” uspel v šesti igri, ko je po dolgi izmenjavi, ki je navdušila gledalce, do točke prišel s prefinjenim lobom ter povedel s 4:2.

Izjemna točka za 4:2 v drugem nizu:

V nadaljevanju je Felix Aiger-Aliassime še zapretil, ko je Novak ob izidu 5:3 serviral za zmago v dvoboju. Drugi niz se je nato zavlekel v podaljšano igro, ki jo je bolje, predvsem po zaslugi odlične napadalne igre, odigral Srb. Za 2:0 je čudovito zadel skrajšano žogico. Nato za 4:1 še izjemno forehand paralelo povsem ob stransko črto. Pripravil si je kar pet zaključnih žogic in izkoristil že prvo.

“Nole” bo tako proti Casperju Ruudu igral za 12. uvrstitev v finale mastersa v Rimu, kjer je sicer lovoriko dvignil že petkrat. Najuspešnejši posameznik Odprtega prvenstva Italije je sicer Rafael Nadal, ki je na rimskem pesku slavil kar desetkrat.

Denis Shapovalov je prvi niz izgubil po podaljšani igri, potem ko je ob izidu 6:5 zapravil žogico za niz. V nadaljevanju je imel ob vodstvu 5:4 priložnost za izenačenje v nizih, a je ključno točko znova bolje odigral Norvežan in slavil s 7:6 (7) in 7:5.

Stefanos Cicipas ni imel večjih težav z Italijanom Jannikom Sinnerjem, ki je imel na svoji strani tudi glasne navijače. Uvodni niz je Grk dobil po podaljšani igri (5), v drugem nizu pa brez težav slavil s 6:2. Alexander Zverev je Cristiana Garina izločil s 7:5 in 6:2.