Košarka

Cedevita Olimpija do nujno potrebne zmage proti Studentskem centaru

Ljubljana, 28. 10. 2023 23.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu lige Aba premagali Studentski centar s 102:93 (27:18, 51:39, 72:63).

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz treh porazov. V Stožicah so premagali črnogorski Studentski centar s 102:93. To je njihova tretja zmaga v ligi Aba oziroma četrta v trinajstih tekmah v treh različnih tekmovanjih to sezono.

Ljubljančani so proti superpokalnemu prvaku lige Aba vodili večji del srečanja, v napeti končnici pa sta ključno vlogo odigrala slovenska reprezentanta Jaka Blažič in Klemen Prepelič.

Klemen Prepelič
Klemen Prepelič FOTO: Cedevita Olimpija

Blažič (21 točk, met 5:11) je v 37. minuti zadel pomembno trojko za 85:80, Prepelič (23 točk, 13 podaj) pa je bil dve minuti in pol pred koncem natančen za 89:82.

Cedevita Olimpija je hkrati dobila skok 29:28, imela je več podaj od tekmeca (24:21), predvsem pa je bila zelo natančna s črte prostih metov. Zadela je 34 poskusov od 35.

Cedevita Olimpija bo tudi v prihajajočem tednu obe tekmi igrala doma. V torek bo v evropskem pokalu gostila ekipo iz Vilniusa (18.30), v soboto pa jo v Stožicah čaka Borac iz Čačka.