Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 19.01.2022 23:11:21

Cedevita Olimpija brez moči proti Gran Canarii

alesfevzer.com
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 10. krogu evropskega pokala (skupina B) izgubili z Gran Canario s 60:75 (7:23, 27:41, 48:63).

* Dvorana Stožice, gledalcev 750, sodniki: Fofis (Grčija), Trawicki (Poljska), Valejev (Rusija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 6 (2:4), Ferrell 11 (3:4), Ejim 10 (0:1), Murić 4, Auguste 3 (1:4), Blažič 10 (1:2), Ščuka 6 (2:2), Omić 8, Dragić 2.
* Gran Canaria: Kramer 3 (1:2), I. Diop 6, Salvo 9 (1:2), Slaughter 10 (0:1), Brussino 8, J. Lopez 2 (2:2), Pustovji 12 (4:4), Garcia 3, K. Diop 5 (1:2), Mutaf 3, Ennis 14 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 9:17, Gran Canaria 10:15.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 7:33 (Blažič 3, Ejim 2, Ferrell 2), Gran Canaria 7:28 (Slaughter 2, Brussino 2, Ennis, Mutaf, Garcia).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 16, Gran Canaria 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli šesti poraz v evropskem pokalu, tako da po slabi polovici skupinskega dela ostajajo v spodnjem delu razpredelnice v skupini B. Do konca predtekmovanja imajo še dovolj tekem in časa, da si izborijo mesto med prvimi osmimi ekipami v skupini, ki bodo napredovale v izločilne boje.

Prihodnji teden jih čaka gostovanje pri francoski ekipi Bourg en Bresse, naslednja domača tekma pa je 2. februarja s turškim Bursasporom.

Ljubljančani zaradi zdravstvenih težav na parket niso stopili več kot štirinajst dni, kar se jim je poznalo od prve do zadnje minute - trojke 7:33, prosti meti 9:17. Uvodno četrtino so izgubili s 7:23, razlike pa jim v nadaljevanju ni uspelo izničiti. Le v drugih desetih minutah so se tekmecu približali na šest točk zaostanka.

Cedevita Olimpija je na štirih domačih tekmah zabeležila le eno zmago; v drugem krogu 27. oktobra je premagala francoskega predstavnika, preostali dve zmagi pa je zabeležila v Španiji. V uvodnem nastopu je Gran Canario presenetila z 79:77, v zadnjem nastopu lani pa je slavila v Valencii. Omenjeni ekipi sta ob Budućnosti vodilni v skupini B.

V dresu Cedevite Olimpije se je prvič predstavil slovenski reprezentant Zoran Dragić, ki je v dvajsetih minutah na parketu dosegel dve točki. Yogi Ferrell jih je zbral 11, po deset pa sta jih dodala Jaka Blažič in Melvin Ejim.