Šport > Nogomet
1099 ogledov

Benz divjal po Londonu, rumena podmornica potopila Bayern

Karim Benzema Chelsea Real Madrid Epa
V Londonu in Villarrealu sta bili odigrani tekmi četrtfinala elitnega evropskega tekmovanja. Španska predstavnika sta si pripravila odlično izhodišče.

Aktualni evropski prvak Chelsea je na prvi četrtfinalni tekmi utrpel poraz na svoji zelenici, Real Madrid je na Stamford Bridgu slavil (1:3) s tremi zadetki Karima Benzemaja.

V Londonu je bil sprva Chelsea nekoliko konkretnejši, toda v deseti minuti je bil Vinícius Júnior blizu vodilnemu zadetku, ko je zadel prečko. So pa Madridčani povedli v 21. minuti, ko je z glavo zadel Benzema po podaji Viníciusa z leve strani.

Izkušeni francoski napadalec je znova udaril v 24. minuti, spet je zadel z glavo, a takrat po podaji Luke Modrića malce z desne strani. Po še nekaj priložnostih na obeh straneh so se domači v 40. minuti vrnili v igro, po podaji Jorginha v kazenski prostor je z glavo zadel Kai Havertz. V 42. minuti je Benzema zapravil še eno veliko priložnost Reala, ko je zgrešil iz osrčja kazenskega prostora.

Toda Francoz je svoj tretji gol na tekmi in skupno 81. v ligi prvakov dosegel po tri četrt minute drugega polčasa, ko mu je Édouard Mendy podaril žogo, Benzema pa jo je nato poslal v prazno mrežo. Francoz je tako na drugi zaporedni tekmi Lige prvakov dosegel "hat-trick", pred tem je to uspelo le Lionelu Messiju, Cristianu Ronaldu in Luizu Adrianu.

V nadaljevanju je Thibaut Courtois nekajkrat preprečil veselje domači zasedbi, že v sodniškem dodatku pa je iz ugodnega položaja zgrešil Hakim Ziyech.

Kritike dežujejo Šport Blamaža Oblakovega Atlética: "Česa takšnega pa še ne!"

Arnaut Danjuma Villarreal Bayern | Avtor: Epa Epa

Španski Villarreal, lani prvak Lige Evropa, je na stadionu El Madrigal premagal favorizirani münchenski Bayern (1:0).

"Rumena podmornica" je že v osmi minuti povedla, ko je po strelu Danija Pareja pred vrati žogi spremenil smer Arnaut Danjuma in poskrbel za 1:0. Španci so se v 41. minuti veselili novega zadetka, ko je žoga po podaji Francisa Coquelina z leve strani preletela Manuela Neuerja in končala v mreži, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

V uvodu drugega polčasa je najprej Bayern zapravil eno svojo priložnost, malce zatem pa je Gerard Moreno zadel vratnico Bayernovega gola. V zanimivem obračunu je bil Moreno blizu golu tudi v 62. minuti, ko je po Neuerjevi napaki streljal z več kot polovice igrišča proti praznim vratom, vendar jih za malo zgrešil.

Še naprej se je nadaljevala odprta igra na El Madrigalu, ki je ponudila kar precej lepih priložnosti na obeh straneh, med drugim je Alfonso Pedraza v 87. minuti grdo zgrešil iz bližine.